Geri Dön

Libya’da barış umudu

Birleşmiş Milletler Libya Destek Misyonu (UNSMIL), Libya’da Ulusal Mutabakat Hükümeti ile Halife Hafter’e bağlı güçlerin, ateşkes görüşmelerine yeniden başlamayı kabul ettiğini duyurdu.

Libya’da barış umudu

Tarafların, “en kısa zamanda onurlu ve güvenli bir yaşama kavuşmak isteyen Libyalıların çağrıları üzerine yeniden diyalog masasına oturmayı kabul ettiğine” değinilen açıklamada, BM’nin tarafların bu kararından memnuniyet duyduğu belirtildi.

Açıklamada, Libya meselesine müdahil tüm ulusal ve uluslararası tarafların, Libya halkının savaşın sonlanması yönündeki çağrılarına karşılık vermesi ve 5+5 müzakerelerinin nihai ateşkese zemin hazırlaması temennisinde bulunuldu. UNSMIL, “çatışmaların durmasının, Libya makamlarının tüm imkanlarını, yeni tip koronavirüsle mücadeleye yoğunlaştırması ve Libyalıların insani ihtiyaçlarının karşılanması için önem arz ettiğini” vurguladı.

Türkiye'nin günlük corona virüs tablosu (14 Temmuz 2020)Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan Türkiye'nin günlük coronavirüs tablosunu açıkladı.Türkiye'de son 24 saatte 992 kişiye Covid-19 tanısı konuldu, 20 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 214 bin 993, can kaybı 5 bin 402 oldu. Son 24 saatte 1049 kişinin daha iyileşmesiyle Covid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 196 bin 720 oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber