Geri Dön

‘Maduro için uçak göndermedik’

Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, Venezuela’da kendini geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido ile temas kurmadıklarını öne sürerek, “Böyle bir planımız da yok. Başka ülkelerin yaptığı gibi Venezuela’nın iç işlerine karışmak durumu sadece daha da kötüleştirir” dedi.

‘Maduro için uçak göndermedik’

Bu ülkede yaşanan sorunların Venezuela halkı tarafından çözülmesi gerektiğini belirten Peskov, “Bu konuda diğer tüm ülkelerin verebileceği yegane destek, bazı ülkelerin aksine Venezuela’nın iç işlerine karışmamak olur” diye konuştu. Rusya’nın, Maduro’yu korumak için ülkeye özel birlik taşıyan bir uçak gönderdiğine ilişkin iddiaları da değerlendiren Peskov, “Böyle bir bilgiye sahip değiliz, zira hava trafik kontrolörlüğü yapmıyoruz. Bu tür iddialar komplo teorisi alanına giriyor” dedi.

İletişim Başkanlığı'ndan "Milli Dayanışma Kampanyası" için kamu spotuİletişim Başkanlığı, corona virüsle mücadelede mağdur olan vatandaşlara destek olmak için başlatılan "Milli Dayanışma Kampanyası" için kamu spotu hazırladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber