Geri Dön
DünyaMavi Marmara’dan kurtuldu ABD’nin saldırısında öldü

Mavi Marmara’dan kurtuldu ABD’nin saldırısında öldü

ABD’nin beş Arap ülkesiyle birlikte Suriye’de IŞİD ve El Kaide bağlantılı örgütlere yönelik olarak düzenlediği hava saldırısında öldüğü belirlenen Yakup Bülent Alnıak’ın (40) İsrail’in saldırdığı Mavi Marmara gemisinde olduğu, saldırıdan yara almadan kurtulduğu öğrenildi.

Mavi Marmara’dan kurtuldu ABD’nin saldırısında öldü


Malatyalı olan ve bir holdingin Konya’daki alışveriş merkezinde uzun yıllar yönetici olarak çalıştıktan sonra, 10 yıl önce Antalya’nın Alanya ilçesine taşınan Yakup Bülent Alnıak, iki yıl önce işleri bozulunca işyerini kapatıp Malatya’ya döndü. İddiaya göre Alnıak, en son iki ay önce Nusra Cephesi’nde savaşmak üzere Suriye’ye gitti. İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) aktivisti olan Alnıak’ın ABD’nin IŞİD ve El Kaide bağlantılı örgüte yönelik hava saldırısında öldürüldüğü ortaya çıktı. İHH’nin organizasyonuyla Gazze’ye yardım malzemesi götürürken 31 Mayıs 2010’da İsrail askerlerinin saldırısına uğrayan Mavi Marmara gemisinde de bulunan Alnıak’ın saldırıdan yara almadan kurtulduğu öğrenildi.
Gazze dönüşü “Mavi Marmara’nın Serancamı” isimli bir kitap yazdığı öğrenilen Alnıak’ın, Facebook’taki kişisel sayfasında en son 27 Temmuz’da paylaşım yaptığı, “Son söz yerine” başlıklı paylaşımında “De ki: Hayatım ve ölümüm O’nun içindir” şeklindeki En’am Suresi’nin 162. ayetini yazdığı görüldüğü.