Geri Dön
DünyaNijerya’da kaçırılıp bırakılan kız öğrenciler ailelerine teslim edilirken 'ateş açtılar'

Nijerya’da kaçırılıp bırakılan kız öğrenciler ailelerine teslim edilirken 'ateş açtılar'

Törenin uzun sürmesinden rahatsız olan aileler yetkililere taş attı, bunun üzerine silah sesleri duyuldu. Yerel medya güvenlik güçlerinin açtığı ateşte en az üç kişinin vurulduğunu bildiriyor.

Nijerya’da kaçırılıp bırakılan kız öğrenciler ailelerine teslim edilirken 'ateş açtılar'

Nijerya'da geçen hafta okullarından kaçırıldıktan sonra serbest bırakılan 279 kız öğrencinin ailelerine teslim töreni sırasında güvenlik güçlerinin ateş açtığı bildiriliyor.

Resmi törende en az üç kişinin vurulduğu belirtiliyor. Hayatını kaybeden olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.

Ailelerin törenin uzun sürmesinden rahatsız olup yetkililere taş attığı bildirildi. Bir veli, ailelerin hava kararmadan eve dönmek istediğini ve tören uzun sürünce tepki gösterdiğini söyledi.

Cuma günü kaçırılan öğrenciler Salı günü serbest bırakılmıştı. Tören öncesi ise yetkililerinin gözetiminde sağlık kontrollerinden geçmişlerdi.

Eylemi üstlenen olmamıştı. Birleşmiş Milletler ise travmaya uğramış öğrencilerin rehabilite edilmesi için çağrı yapmıştı.

Kaynak: BBC Türkçe

Bakan Koca'dan aşı açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uğur Şahin ile gerçekleştirdiği görüşmede Haziran ayı için 30 milyon doz BioNTech aşısı sözü verildiğini belirtti. Bakan Koca, "Biz opsiyonel olarak 30 milyona gelecek şekilde anlaşma yapmıştık. Uğur Hoca, Türkiye'ye aşı gönderme konusunda büyük gayret sarf ediyor. 'Haziran ayı için 30 milyon doz aşıyı şimdiden söz verebilirsin' dediler." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet