Geri Dön

Öldürülen papaz için dini ayin

Fransa’nın Saint-Etienne-du-Rouvray kentinde geçen hafta boğazı kesilerek öldürülen papaz Jacques Hamel, bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Öldürülen papaz için dini ayin

Papaz Hamel için ilk olarak Rouen Katedrali’nde dini ayin düzenlendi. Hükümeti temsilen İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve’in katıldığı dini törende, farklı dinlerin temsilcileri de hazır bulundu. Tarihi Rouen Katedrali’ndeki dini ayine giremeyenler, dışarıdaki dev ekrandan töreni izleme fırsatı buldu. Yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşen törenin ardından papaz Hamel’in cenazesi, ailesi ve çok yakınlarının katılımıyla toprağa verildi.

Saint-Etienne-du-Rouvray kentinde, bir kiliseye 26 Temmuz sabahı ayin sırasında giren 2 saldırgan, 3’ü din adamı olmak üzere 5 kişiyi rehin almıştı. Bir papazı öldüren, bir kişiyi ağır yaralayan 2 terörist polis tarafından vurularak öldürülmüştü. Saldırıyı terör örgütü IŞİD üstlenmişti.

Boğazı kesilerek öldürülen 86 yaşındaki papaz için hafta içinden bu yana çeşitli anma etkinlikleri düzenlenmiş ve Fransa İslam Konseyi de Müslümanların pazar ayinlerine katılmaları çağrısında bulunmuştu.

Temizliğe gittiği evden 10 bin 400 euro çaldıÇanakkale'de temizliğe gittiği S.S.'nin (53) evinden 10 bin 400 euro (Yaklaşık 92 bin lira) çalan N.K. (33) adlı kadın, gözaltına alındı. N.K.'nin 6 yıl önce de ailesi ile birlikte yaşadığı evden 35 bin lira çaldığı belirtildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber