Geri Dön
DünyaÖlen eşinden çocuk yapacak!

Ölen eşinden çocuk yapacak!

İngiltere’de 2 yıl önce kaybettiği eşinden çocuk sahibi olmak isteyen kadın kocasının spermlerini dondurarak sakladı. Genç kadın ölen eşinden bu şekilde bebek sahibi olabilmek için açtığı davayı da kazandı

Londra'daki Yüksek Mahkeme, Birmingham kentinde yaşayan 28 yaşındaki fizyoterapist Beth Warren'ın talebini haklı buldu.
Warren, 32 yaşında hayatını kaybeden eşinden çocuk sahibi olmak için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu söylemişti.
Eşi Warren Brewer'ın spermlerini saklayan merkez ise önümüzdeki yılın nisan ayından sonra spermlerin imha edileceğini açıklamıştı. Ancak Warren Brewer'ın spermi çözülür ve embriyo üretiminde kullanılırsa, yedi yıl daha saklanabiliyor.
Sekiz yıldır birlikte olan Beth ve Warren çifti, Warren'ın ölümünden altı hafta önce Aralık 2011'de evlenmişlerdi. Evliliklerinin ardından Beth soyadını Warren olarak değiştirmişti.
Waren Brewer'ın spermleri radyoterapi tedavisi öncesi dondurulmuştu. Brewer tedavisi sırasında, ölümü halinde eşinin spermlerinin kullanabilmesini öngören formları imzalamıştı.
Yönetmelikler uyarınca İngiltere'de spermler ve yumurtalıklar onlarca yıl saklanabiliyor. Ancak ölüm halinde, spermler belli bir süre içinde imha ediliyor.

İLK ÖRNEK DEĞİL
İngiltere'de 1997 yılında da Diane Blood adlı bir kadın ölmüş eşinin spermiyle çocuk sahibi olmaya hak kazanmıştı. Blood Belçika'da gördüğü tedavi sonrası iki çocuk sahibi olmuştu.

Kaynak: BBC Türkçe

Aynı kavşakta bir haftada ikinci TIR kazası: Yaralılar varAfyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde, sürücüsünün ışık ihlali yaptığı TIR, minibüse, kontrolden çıkan minibüs de yanındaki otomobile çarptı. 2'si ağır 6 kişinin yaralandığı kaza güvenlik kamerasına yansıdı. Aynı kavşakta geçen hafta da freni boşalan bir TIR 6 aracı biçmiş, 3 kişi yaralanmıştı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler