Geri Dön
DünyaOrdudan gizli UFO belgeleri

Ordudan gizli UFO belgeleri

Yeni Zelanda ordusu yüzlerce gizli UFO belgesini yayınladı.

Ordudan gizli UFO belgeleri

Yeni Zelanda ordusu tarafından yayınlanan gizli belgelerde "UFO görme vakaları ve uzaylılarla karşılaşma durumları" yer alıyor.
1954-2009 arasında tutulmuş raporlar, bilgi edinme özgürlüğü adı altında isimler ve tanıkların kimlikleri kaldırılarak yayınlandı. Yaklaşık 2 bin safyadan oluşan belgelerde, halkın, askeri personelin ve ticari uçuş yapan pilotların UFO ya da uzaylı olduklarına inandıkları cisim ya da ışıklarla karşılaşmalarına dair tanıklıkları yer alıyor.
Çoğu, gökyüzünde hareket halinde tuhaf ışıklardan söz ediyor. Bazıları ise kulağa gülünç geliyor, ama yine de belgelerdeki yerini almış. Bunlardan biri, 440 numara ayaklı dev bir uzaylının görüldüğü yönünde...
Bazı belgelerde UFO çizimleri yer alıyor, uzaylıların firavun maskeleri taktığını söyleyenler ve uzaylı yazısı olduğu iddia edilen örnekler var. Belgeler yayınlanmadan önce Hava Kuvvetleri komutanı Kavae Tamariki, savunmanın UFO görme olaylarını araştırmak için kaynaklara sahip olmadığını ve bu belgelerin içeriğine dair yorum yapılmayacağını söyledi.
Tamariki, "Sadece bilgi topluyorduk. Soruşturma yapmıyoruz ya da rapor hazırlamıyoruz. Bu belgelerdeki herhangi bir şeyi doğrulamıyoruz" diye konuştu. En kapsamlı belgelerden birinde, South Island'daki Kaikoura kasabasında 1978'de bir uçaktaki televizyon ekibi tarafından görüntülenen tuhaf ışıklar yer alıyor.
Medyada da genişçe yer alan ve büyük ilgi çeken bu olay hava kuvvetleri raporunda gemi ışıklarının bulutlardan yansıması ya da Venüs'ün alışılmadık bir görünümü gibi doğal fenomenlerle açıklanabileceği şeklinde ifade edilmişti. Orijinal belgeler, Yeni Zelanda ulusal arşivinde gizli olarak kalmaya devam edecek.

Adapazarı'nda bıçaklı kavga: 3 yaralıSakarya’nın Adapazarı ilçesinde gençler arasında çıkan bıçaklı kavgada 2’si Irak uyruklu 3 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet