Geri Dön
DünyaPetrol karşıtı kampanyaya yatırdılar

Petrol karşıtı kampanyaya yatırdılar

ABD’de bir dönem ülkenin petrol üretiminin yüzde 90’ını kontrol eden ünlü işadamı John D. Rockefeller’ın torunları Rebecca Rockefeller Lambert ve Peter Gill Case, çevre aktivistlerinin yeni petrol ve doğalgaz gelişmelerini engellemelerine “yardımcı” olmak için kampanya başlattı.

Petrol karşıtı kampanyaya yatırdılar

 DIŞ HABERLER - Lambert ve Case duyurdukları “Denklem Kampanyası”na kişisel servetlerinin 30 milyon dolarını aktarmayı taahhüt etti. Lambert ve Case destek vermelerinin nedenini “Bu, dünyadan gelen petrol parası ve biz onu dünyaya geri yatırıyoruz” diye açıkladı.

270 torunu var

1937’de 97 yaşında ölen petrol baronu John D. Rockefeller hâlâ dünyanın en zengin kişisi. John D. Rockefeller Sr’ın yaklaşık 270 torununun bazılarının fosil yakıtlara karşı kampanya yürütmesi ise aileyi bölmüş durumda. Mirasçıların bazıları şu anda yönetiminde bulunmasalar da büyük babalarının petrol şirketi Standard Oil’in hisselerindeki düşüşün ailenin para kaybetmesine yol açacağını düşünerek Rockefeller üyelerinin çevreci kampanyaları desteklemelerini eleştiriyor.

 

TURKOVAC aşısının ilk vurulduğu kişilerden biri! Yan etki açıklamasıYerli inaktif Kovid-19 aşısı "TURKOVAC"ın Faz-3 aşaması kapsamında ilk uygulamasının yapıldığı kişilerden Hüseyin Polat, tüm insanlığa fayda sağlayacağına inandığı yerli aşı için gönüllü olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet