Geri Dön
DünyaPolis evinde gizli mezarlık bulundu!

Polis evinde gizli mezarlık bulundu!

Orta Amerika ülkesi El Salvador’da başkent San Salvador’un kuzeybatısındaki Chalchuapa kentinde  eski polis ve dedektif Hugo Ernesto Osorio Chavez’in evinde çoğu kadından oluşan 21 ceset bulundu.

Polis evinde gizli mezarlık bulundu!

51 yaşındaki Chavez’in bir kadın ve kızını öldürmekten bu ayın başlarında tutuklanmasının ardından evinde arama yapan polis, söz konusu 7 çukurdan oluşan gizli mezarlıklarda 40 kadar ceset olabileceğini söyledi. Söz konusu kadın ve kızını öldürdüğünü itiraf eden Chavez’in ayrıca cinsel suçlardan soruşturulduğu belirtildi. Savcılar, suç ortağı olarak hareket etmiş olabilecek diğer 9 şüpheli hakkında tutuklama emri çıkardı. El Salvador ulusal sivil polis müdürü Mauricio Arriaza Chicas ise yaptığı açıklamada, şüpheliler arasında eski polis memurları, eski askerler ve insan kaçakçılarının da bulunduğunu söyledi. Öte yandan, cesetlerin evde bulunmasının ardından kayıp yakınları olan onlarca kişinin mülke gelmesi dramatik görüntülere neden oldu. Söz konusu olay ülkede kadın cinayetleri konusunda infiale neden oldu. El Salvador polis verilerine göre, 2019’da 111 kadın cinayeti gerçekleşti. Yardım gruplarına göre, Latin Amerika’da kadın cinayetleri de dahil olmak üzere kadına yönelik şiddet koronavirüs salgını sırasında daha da kötüleşti.

 

AK Parti'li Turan: Fondaş muhaliflik Türkiye dışına hizmettirAK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, "Geçen hafta gördünüz. Amerika fonlarıyla hayata geçen medya kuruluşları gördük. Fondaş muhaliflik Türkiye dışına hizmettir. Fondaş muhaliflik Türkiye’ye hizmet etmemektir" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet