Geri Dön
DünyaPutin sert çıktı: Batı’nın eleştirileri ‘iki yüzlü’

Putin sert çıktı: Batı’nın eleştirileri ‘iki yüzlü’

Cenevre’de ABD Başkanı Joe Biden’la ilk yüz yüze görüşmesini gerçekleştirecek olan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 3 yıl aradan sonra ABD basınına demeç verdi.

Putin sert çıktı: Batı’nın eleştirileri ‘iki yüzlü’

NBC televizyonuna konuşan Putin, siber saldırı ve hapisteki Rus muhalif Alexey Navalni’nin vurulması yönünde talimat verdiği iddialarını reddetti. Navalni iddialarına yönelik “Bu ülkede bu tür kararlar devlet başkanı tarafından alınmaz” ifadelerini kullanırken, Navalni’nin sıradan bir mahkum olduğunu, kendisine diğerlerinden daha kötü şekilde muamele edilmeyeceğini belirtti. ABD’ye yönelik siber saldırıların arkasında Rusya’nın olduğuna dair suçlamaları “zırva” diye niteleyen Putin, ABD hükümetinden buna ilişkin somut kanıt sunmasını istedi. Putin röportajda Batı’nın eleştirilerini “iki yüzlü” olarak nitelerken, Rusya ve ABD dahil her ülkenin kendi çıkarları doğrultusunda hareket ettiğini vurguladı. Bu arada Putin, ABD Başkanı Biden’ı hayatı boyunca siyaset yapmış bir “kariyer adamı”, Donald Trump’ı ise “sıradışı, yetenekli ve renkli bir kişi” olarak gördüğünü ifade etti.

Kavşakta iki otomobil çarpıştı: 2'si çocuk 6 yaralıKocaeli'nin İzmit ilçesinde, kavşakta iki otomobilin çarpıştığı kazada 2'si çocuk 6 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet