Geri Dön
DünyaRus seçiminde akılalmaz taktik! Oyları bölmek için isim ve kılık değiştirdiler

Rus seçiminde akılalmaz taktik! Oyları bölmek için isim ve kılık değiştirdiler

St. Petersburg kentinde yapılacak belediye seçimlerinde, tarihte görülmemiş bir olay yaşandı. İki muhalif siyasetçi, seçmenlerin kafasını karıştırmak için hayret verici bir taktiğe başvurdu.

Rus seçiminde akılalmaz taktik! Oyları bölmek için isim ve kılık değiştirdiler

Rusya'da muhalefet politikacıları, sandıkta seçmenlerin kafasını karıştırmak için iktidar adaylarına karşı aynı soyadlarına sahip 'sahte' adaylar bulmaya alışkın. Ancak taklitçilerin son yaptıkları, sahte adaylıkta yeni bir sayfa açtı.

Liberal Yabloko partisinin kıdemli üyelerinden Boris Vişnevski, bu ay yapılacak belediye seçimlerinden önce St Petersburg'daki bölgesinde bu durumla karşı karşıya.

'DUBLÖR' ADAY TAKTİĞİ

Rus seçiminde akılalmaz taktik Oyları bölmek için isim ve kılık değiştirdiler

Vişnevski, iki rakibinin isimlerini değiştirerek Boris Vişnevski adını aldıklarını zaten biliyordu; bu, oyları bölmek ve başka bir adaya zafer kazandırmak için ortak bir 'dublör' aday gösterme taktiği olarak uygulanıyor.

Ancak Pazar günü bölge oylama afişi ortaya çıktığında, çok daha şoke edici bir durum ortaya çıktı. Afişlerde, neredeyse ayırt edilemez üç tane Boris Vişnevski görüldü, hepsi de saçsız, grileşmiş ve birbiriyle nerdeyse aynı keçi sakallıydı. Vişnevski'nin bir Facebook arkadaşının belirttiği gibi, gerçek Vişnevski'yi bulmanın en basit yolu, kravat takmaya zahmet eden tek kişinin kendisi olmasıydı.

Gerçek Vişnevski bir röportajda, “Bütün bunlar seçmenlerin kafasını karıştırmak için yapılıyor, böylece seçmen sahte olanı gerçekle karıştırıyor ve gerçek Vişnevski yerine sahte olanlardan birine oy veriyor” dedi.

Sahte Vişnevski'lere yorum için henüz ulaşılamadı.

SAHTE VİŞNEVSKİ'LER SAKAL VE BIYIKLARINI DEĞİŞTİRDİ

Rus seçiminde akılalmaz taktik Oyları bölmek için isim ve kılık değiştirdiler

Vişnevski, sahte Vişnevski'lerin fotoğraflar için sakal ve bıyıklarını uzattığını ve seçim komisyonuna photoshoplu görüntüler sunmuş olabileceklerini söyledi. Ayrıca, adaylardan en az birinin fotoğraf için saçını traş ettiği veya saç çizgisini dijital olarak değiştirdiği görülüyor.

“Hayatımda böyle bir şey görmedim” diyen Vişnevski, bu taktiği 'siyasi dolandırıcılık' olarak adlandırdı.

Sevgilisinin kullandığı cipin altında kalan tekstilci öldü! Yeni görüntüler ortaya çıktıDenizli’nin Pamukkale ilçesinde, Dilek Kuşcu'nun (34) sevgilisi Murat Avcı'nın (41) yerde yatarken üzerinden ciple geçerek ölümüne neden olduğu anların güvenlik kamerası kayıtlarına DHA ulaştı. Görüntüde Avcı'nın ciple sürüklenmesi, Kuşcu'nun ciple yerde yatan sevgilisinin üzerinden geçmesi yer alıyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler