Geri Dön

Rusya yeni nükleer denizaltısı ile gövde gösterisi yaptı

520 metre derinliğe inebilen 'Kazan' isimli denizaltı, saate 31 deniz mili hıza ulaşabiliyor. Ağırlığı 13 bin 800 ton, uzunluğu ise 119 metre. Daha düşük gürültülü motor sistemine sahip denizaltı, testlerin ardından gelecek yıl donanmaya teslim edilecek. Su altında 2 bin 400 kilometre hiç durmadan yola alabiliyor...

Rusya yeni nükleer denizaltısı ile gövde gösterisi yaptı

Rusya'nın Yasen sınıfı dördüncü nesil nükleer denizaltısı Kazan suya indirildi. 2009'da Severodvinsk şehrinde yapımına başlanan nükleer denizaltı, Rusya'nın deniz filosunu modernize etmek amacıyla son yıllarda yürüttüğü projenin ikinci ürünü.

Önceki Rus denizaltılarına göre daha yüksek muharebe ve daha düşük gürültülü motor sistemine sahip Kazan, gerekli testlerin tamamlanmasının ardından 2018'de Deniz Kuvvetlerine teslim edilecek.

Dördüncü nesil saldırı denizaltısı Kazan, 13 bin 800 ton ağırlığında ve 119 metre uzunluğunda. 520 metre derinliğe inebilen denizaltı, saate 31 deniz mili hıza ulaşabiliyor. 64 personelin görev yapacağı denizaltı, anti-gemi ve seyir füzesi taşıyabiliyor.

Yasen sınıfı ilk denizaltı Severodvinsk, 2014'te hizmete alınmıştı.

İzmir'de silahlı saldırıİzmir'in Karşıyaka ilçesinde, aralarında husumet olduğu ileri sürülen kimliği belirsiz kişi Engin Ekşioğlu'nu(39) iş yerinde tabanca ile vurarak öldürdü. Olayın ardından polis ekipleri, kayıplara karışan cinayet firarisini yakalamak için çalışma başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber