Geri Dön

Saraydan çalıp internette satmış!

İngiltere Kraliçesi 2’nci Elizabeth’in resmi konutu Buckingham Sarayı’nda yemek asistanı olan 37 yaşındaki Adamo Canto, mahkemede 11 Kasım 2019 ile 7 Ağustos 2020 tarihleri arasında sarayda yaptığı üç hırsızlık suçunu kabul etti.

Saraydan çalıp  internette satmış!

Mahkeme, Canto’nun saraydan çaldığı 77 eşya arasından değerleri 10 bin ila 100 bin sterlin arasında değişen 37 eşyayı eBay’de gerçek değerinin “çok altında” sattığını söyledi. Canto’nun aralarında Prens William ile eşi Düşes Kate’in imzalı fotoğrafı ve bazı madalyaların bulunduğu eşyalardan 7 bin sterlin kazandığı ifade edildi. Şartlı kefaletle serbest bırakılan Canto’nun hapis cezasıyla karşı karşıya olduğu belirtildi.

Toplantıya damga vuran an! Mesut Özil sorusu...Gelen son dakika haberine göre; Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas Ankara'ya resmi ziyarette bulundu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşıyla basın açıklaması yaptı. Bakan Çavuşoğlu, 'Avrupa'dan da olumlu adımların gelmesi sayesinde (AB'yle ilişkilerde) daha pozitif atmosfer içindeyiz. Vize serbestisi hayata geçebilir, bu bir sözdür' ifadelerine yer verdi. Mesut Özil'in Fenerbahçe'ye transferiyle ilgili konuşan Bakan Çavuşoğlu, 'Onun da benim de çocukluk takımımız. Büyük mutluluk duyuyorum. Türk futbolunun gelişmesine katkı sağlayacaktır. Umarım yine Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesine de itiraz etmezsiniz' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet