Geri Dön

“Scientologie Kilisesi” üyeleri dolandırıcılıktan yargılanıyor

Fransa’da faaliyet gösteren “Scientologie Kilisesi” tarikatı üyelerinin, organize bir şekilde dolandırıcılık yapmak suçlamasıyla yargılanmasına bugün Paris’te başlandı. Tarikatın yöneticisi yedi kişinin duruşması, 10 Haziranda sona erecek. Yargılanan kişiler, yasa dışı şekilde tarikat üyelerine, tedavi amaçlı olduğu iddia edilen, ancak gerçekte hiçbir faydası bulunmayan bazı ilaç ve cihazları satarak usulsüz kar sağlamakla suçlanıyor. ABD’de 1954 yılında kurulan tarikatın, 159 ülkede 6 bin kilisesi ve milyonlarca müridi olduğu tahmin ediliyor.
Tarikatın üyeleri, daha önce de Fransa’da çeşitli suçlardan yargılanmıştı.
ABD’de aralarında Tom Cruise ve John Travolta gibi sinema oyuncularının da üyesi olduğu tarikat, Japonya, İspanya ve Kanada gibi ülkelerde dini örgüt statüsüne sahip.

Tartıştığı kız arkadaşını sokak ortasında bıçakladıAydın'ın Nazilli ilçesinde, Ümit D. (25), tartıştığı kız arkadaşı Rüya Yılmaz'ı (23) sokak ortasında bacağından bıçaklayarak yaraladı. Polis ekiplerince gözaltına alınan Ümit D.'nin sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, "Ben gururluyum, yapmayın etmeyin memleketten gidin dedim bıçakladım" ifadelerine yer verdiği görüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet