Geri Dön
DünyaSon dakika... ABD'den Rusya'ya yeni yaptırımlar

Son dakika... ABD'den Rusya'ya yeni yaptırımlar

Ukrayna krizinde şimdilik fırtına dindi ancak Washington Moskova'yı hedef alan yeni yaptırımları açıkladı. Rusya'nın misillemede bulunması bekleniyor.

Son dakika... ABD'den Rusya'ya yeni yaptırımlar

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada Rusya'ya uygulanacak yeni yaptırımların detayları paylaşıldı. ABD'nin yeni yaptırımları, Rusya'nın hem ruble hem de ruble dışındaki para cinsinden borçlanmalarına uygulanacak.

Buna göre, Rusya'nın ABD seçimlerine müdahalesinde rol oynayan 32 kişi ve kuruluşa yaptırım uygulanacak. Rusya'nın Kırım'ı işgali ile bağlantılı 5 şahıs ve 3 şirkete ABD Hazine Bakanlığı yaptırım uygulayacak. İlan edilen paket, teknoloji şirketlerine hedefli yaptırımları da içeriyor

Resmi açıklamada, "Rusya'ya yaptırımlar uygulayacağız. ABD, ulusal çıkarlarını savunacak, ABD'ye zarar veren Rus hükümet eylemlerinin bedelini ödetecek. Rusya'ya yaptırımlar Moskova'nın ABD seçimlerine müdahalesine ve kötü amaçlı siber faaliyetlerine yanıt" denildi.

Boğulma tehlikesi geçiren torunlarını kurtardı ama kendisi boğulduManisa'nın Saruhanlı ilçesinde, serinlemek için girdikleri yangın söndürme göletinde boğulma tehlikesi geçiren 3 torununu kurtaran ancak kendisi dipteki balçığa saplanarak yaşamını yitiren Bilhan Yılmaz (59), gözyaşları içinde toprağa verildi. Yılmaz'dan geriye kurtardığı torunlarından kardeş olan ikisiyle çektirdiği fotoğrafı kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet