Geri Dön
DünyaSon dakika: Assange'ın kefaletle serbest bırakılma talebi reddedildi!

Son dakika: Assange'ın kefaletle serbest bırakılma talebi reddedildi!

Son dakika haberine göre, İngiltere’de mahkeme, Wikileaks'in kurucusu Julian Assange'ın kefaletle serbest bırakılma talebini reddetti.

Son dakika: Assange'ın kefaletle serbest bırakılma talebi reddedildi!

WikiLeaks kurucusunun ABD'ye iadesi talebini basın özgürlüğü değil de intihar riski gerekçesiyle reddeden Britanya yargısı, Julian Assange'ın kefaletle serbest bırakılma talebini de geri çevirdi.

Daha önce ABD'nin WikiLeaks kurucusu Julian Assange'ın casusluk suçlamalarından teslim edilmesi için yaptığı başvuruyu reddeden Londra'daki Merkez Ceza Mahkemesi Yargıcı Vanessa Baraitser, diğer yandan Assange'ın kefaletle serbest bırakılma talebine de geçit vermedi.

İadeyi reddetme kararını WikiLeaks kurucusunun zihinsel sağlığının durumu ve ABD'de intihar riskiyle gerekçelendiren Yargıç Vanessa Baraitser, bu kez Assange'ın tecritte tutulduğu sıkı güvenlik hapishanesinde kalmaya devam etmesine hükmetti.

ABD yönetimi kararı temyize götürürken Assange'ın firar etmesi riskinin bulunduğunu söyleyen Baraitser, WikiLeaks kurucusunun geçmiş davranışlarının buna işaret ettiğini belirtti.

Yargıç, "Assange'ın bugün serbest bırakılırsa temyiz davasına çıkmak üzere mahkemeye teslim olmayacağına inanmak için sağlam nedenler bulunduğuna ikna oldum" diyerek ekledi:

"Assange davayı henüz kazanmadı, temyizin nasıl sonuçlanacağını bilebilecek durumda değiliz."

Anne ve babanın ihmalkarlığı ‘Pes’ dedirttiSakarya’nın Erenler ilçesinde 4 aylık bebeklerini otomobilde kilitleyerek alışverişe gittikleri iddia edilen anne ve babanın ihmalkarlığı ‘Pes’ dedirtti. Yaklaşık 45 dakika kilitli kalan bebek itfaiye ekiplerince kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler