Geri Dön
DünyaSon dakika... Avrupa’da dev kriz: “Bizimle alay ediyorlar!”

Son dakika... Avrupa’da dev kriz: “Bizimle alay ediyorlar!”

İtalya Başbakanı Conte, Almanya ve Fransa’yı kendileriyle alay etmekle suçladı.

Son dakika... Avrupa’da dev kriz: “Bizimle alay ediyorlar!”

Ülkesinin Corriere della Sera gazetesine göre; İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Avrupa Birliği’ndeki ortakları Almanya ve Fransa’ya ateş püskürdü.

Bu iki ülkenin, Almanya’nın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde kalıcı koltuğa sahip olması için, kendi aralarında anlaştıklarını söyleyen Conte, “Yalnızca kendi ulusal çıkarlarını düşünüyorlar. Sessizce oturarak, diğerleri tarafından alınan kararların altına imza atacağımızı kesinlikle düşünüyor olamazlar” dedi. Almanya ve Fransa’yı kendileriyle alay etmekle suçladı.

Salı günü Şansölye Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yeni bir anlaşma imzalayarak, Almanya’nın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde kalıcı koltuğa sahip olmasına öncelik vereceklerini belirtmişti.

Batman'daki kavga Bahçelievler'e taşındı; akrabalar taş ve sopalarla birbirine saldırdıBAHÇELİEVLER'de akraba olan iki grup arasında silahların da kullanıldığı taşlı sopalı kavga çıktı. Kavgada bir kişi silahla, altı kişi ise taş ve sopalarla yaralandı. Kavganın Batman'daki arazi kavgasının devamı olduğu öğrenilirken, kavgaya karışan 10 kişi gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet