Geri Dön
DünyaSon dakika... Bolivya'da Bakan Characayo rüşvet suçlamasıyla gözaltına alındı!

Son dakika... Bolivya'da Bakan Characayo rüşvet suçlamasıyla gözaltına alındı!

Gelen son dakika haberine göre, Bolivya Kırsal Kalkınma Bakanı Edwin Characayo, bir arazi için rüşvet aldığı gerekçesiyle gözaltına alındı.

Son dakika... Bolivya'da Bakan Characayo rüşvet suçlamasıyla gözaltına alındı!

 

İçişleri Bakanı Eduardo Del Castillo, düzenlediği basın toplantısında, Characayo'nun suçüstü yakalandığını belirterek, "Characayo işlediği suçların hesabını vermek için adalet karşısına çıkacak." ifadesini kullandı.

Del Castillo, kırsal arazi mülkiyeti kararlarında bir yolsuzluk ağının bulunduğunu ve bu yolsuzluk ağının liderinin yakalandığını belirtti. 

Devlet Başkanı Luis Arce Catacora da Twitter hesabından konuya ilişkin, "Yolsuzluk kimden gelirse gelsin hükümetimiz bunu örtbas etmeyecek. Edwin Characayo yakalandı ve gerektiği gibi adalete teslim edilecek." açıklamasında bulundu. 

Başkent La Paz'ın merkezinde 20 bin dolar rüşvet aldığı sırada görüntülenen ve bu parayla yakalanan Characayo'nun, 380 bin dolarlık bir rüşvetin ilk taksitini aldığı iddia edildi. 

Characayo'nun avukatı Cesar Rojas, müvekkilinin suçsuz olduğunu ve kendisine tuzak kurulduğunu savundu. 

Tutuklanan Characayo'nun, "uygunsuz nüfus kullanımı, görevi nedeniyle menfaat elde etme ve rüşvet alma" gibi suçlardan yargılanacağı açıklandı.

Küçükçekmece'de kağıt ambalaj fabrikasında yangın çıktıİstanbul Küçükçekmece'de kağıt ambalaj fabrikasında çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet