Geri Dön
DünyaSon dakika... Dünyada corona virüs vakaları 5 milyonu aştı

Son dakika... Dünyada corona virüs vakaları 5 milyonu aştı

Son dakika haberlere göre, can kaybının 325 bini bulduğu yeryüzünde, corona virüsün en çok yayıldığı ülkeler sırasıyla ABD, Rusya ve Brezilya.

Son dakika... Dünyada corona virüs vakaları 5 milyonu aştı

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüs salgını, an itibariyle dünya üzerinde 5 milyondan fazla insana bulaştı.

Dünyaya diz çöktüren salgında 325 bin kişi yaşamını yitirirken, ABD hem vaka hem de ölü sayısında ilk sırada yer alıyor. 1 milyon 570 bin vakanın kayıtlara geçtiği ABD'de, Covid-19 93 bin can aldı.

ABD'nin ardından ikinci sırada bulunan Rusya'da ise son haftalarda bir tsunami yaşandı, vaka sayısı yalnızca 45 günde 300 bini aştı.

Virüsün bir diğer merkez üssü ise, aşırı sağcı Jair Bolsonaro tarafından yönetilen Brezilya. Devlet Başkanı Bolsonaro'nun karantinaya karşı gösterilere katıldığı ülkede 271 bin test pozitif sonuç verdi, ölü sayısı ise 18 bin oldu. Güney Amerika ülkesinde son 24 saatte gerçekleşen 1179 can kaybı, günlük ölü sayısının zirve yapmasına yol açtı.

Bu mahallede yaşayanlar 25 yıldır “Pilava, pilava” denilerek sahura kaldırılıyorBursa'da, Emir Sultan Hazretleri'nin türbesinin ve camisinin bulunduğu mahallede, yaklaşık 70 yıldır sahurda davul çalınmıyor. 25 yıldır mahalle sakinlerini 'pilava, pilava' diye bağırılarak, sahura kaldıran Feridun Karabıyıkoğlu, "Mahallenin yerlileri bu geleneği biliyor ama sonradan taşınanlar bizi pilavcı sanıp sipariş veriyorlar" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet