Geri Dön
DünyaSon dakika... Fransa bu kez Yunanistan'a savaş gemisi sattı!

Son dakika... Fransa bu kez Yunanistan'a savaş gemisi sattı!

Yunan ve Fransız liderler Salı günü yaptığı açıklamada, Yunanistan'ın Fransa ile dördüncü fırkateyn opsiyonlu üç yeni fırkateyn satın almak için bir anlaşma imzaladığını söyledi.

Son dakika... Fransa bu kez Yunanistan'a savaş gemisi sattı!

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ve eşi Mareva Grabowski, Fransa'nın başkenti Paris'te Emmanuel Macron ve Fransız First Lady Brigitte Macron'la bir araya geldi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile düzenlediği ortak basın toplantısında, anlaşmanın her iki ülkenin egemenliğini güçlendireceğini söyledi.

Mitçotakis, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Atina silahlı kuvvetlerini oluşturmaya çalışırken Yunanistan'ın savunma ittifakını güçlendirmek için Fransa ile görüştüğünü söyledi.

Donanmaya yeni savaş gemileri almayı ve modernize etmeyi uzun süredir planlayan Yunanistan'ın birçok ülkeden teklif aldığı, yerel medyaya yansımıştı.

Fransız savaş gemilerini seçtiğini basın toplantısında açıklayan Kiryakos Miçotakis, üç Belharra fırkateynini kapsayan anlaşmaya bir adet daha ekleme ihtamilinin bulunduğunu söyledi.

Siber dolandırıcıların oyununa gelmeyinNeredeyse her gün telefonumuza bilmediğimiz numaralardan mesajlar geliyor. Kendilerini banka ya da bilinen bir kurumun adıyla tanıtarak gönderdikleri linke tıklamamızı istiyorlar. İşte bu noktada siber dolandırıcılarının oyununa geliyoruz.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler