Geri Dön
DünyaSon dakika... Fransa, Sudan'ın yaklaşık 5 milyar dolar borcunu silecek!

Son dakika... Fransa, Sudan'ın yaklaşık 5 milyar dolar borcunu silecek!

ansa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Sudan'ın yaklaşık 5 milyar dolar borcunu sileceğini açıkladı. Fransa, daha önce Uluslararası Para Fonuna (IMF) olan borçlarını ödeyebilmesi için Sudan'a 1,5 milyar dolar kredi vereceğini açıklamıştı.

Son dakika... Fransa, Sudan'ın yaklaşık 5 milyar dolar borcunu silecek!

 

Macron, "Sudan'da Demokratik Geçişi Destekleme Konferansı"nın ardından düzenlediği basın toplantısında, ABD'nin Sudan'ı terörü destekleyen ülkeler listesinden çıkarmasından memnuniyet duyduğunu belirtti. 

Ülkenin ekonomik reformları hayata geçirmesinin de önemli olduğunun altını çizen Macron, Sudan'ın demokratik geçişini desteklediklerini ve yaklaşık 5 milyar dolarlık borcunu sileceklerini ifade etti. 

Sudan'ın Afrika ve Arap dünyası için örnek olabileceğini dile getiren Macron, bu ülkenin borçlarının ödenmesine yönelik de eylem planı hazırladıklarını söyledi. 

Fransa, daha önce Uluslararası Para Fonuna (IMF) olan borçlarını ödeyebilmesi için Sudan'a 1,5 milyar dolar kredi vereceğini açıklamıştı.

Avcılar'da kısıtlamada 'sanal tombala' baskınıAvcılar'da sokağa çıkma kısıtlamasında bir iş yerine yapılan baskında "sanal tombala" oynadıkları ileri sürülen 9 kişiye sokağa çıkma yasağını ihlal ve kumar oynama suçlarından 59 bin 617 lira ceza para cezası kesildi. Mühürlenen iş yerinin sahibi ile 5 çalışanı hakkında yasal işlem yapıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet