Geri Dön
DünyaSon dakika... Fransa'da bomba ihbarı! Uçak aranıyor

Son dakika... Fransa'da bomba ihbarı! Uçak aranıyor

Gelen son dakika haberine göre, Fransa’ya Çad’dan gelen Air France uçağı, yapılan bomba ihbarı nedeniyle aranıyor. Uçağa Charles de Gaulle Havalimanı'na inene kadar, Fransa'nın kuzeyindeki Saint-Dizier üssünden havalanan savaş jetlerinin eşlik ettiği aktarıldı.

Son dakika... Fransa'da bomba ihbarı! Uçak aranıyor

 

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Çad’in başkenti Encemine’den kalkarak yerel saatle 16.01’de Paris’e inen AF865 sayılı uçakta bomba bulunduğu şüphesiyle bakanlıklar arası kriz birimi oluşturulduğu belirtildi. 

Açıklamada, uçağın Charles de Gaulle Havalimanı'na sorunsuz indiği ve yolcuların aranarak uçağın boşaltıldığı ifade edildi. 

Fransız basını, bomba ihbarını, uçuş esnasında uçakta bomba olduğuna ve Cezayir’e iniş yapmasına dair bir çağrı alan kaptan pilotun yaptığını bildirdi. 

Uçağa Charles de Gaulle Havalimanı'na inene kadar, Fransa'nın kuzeyindeki Saint-Dizier üssünden havalanan savaş jetlerinin eşlik ettiği aktarıldı.

Aksaray-Adana karayolunda kum fırtınasıAksaray-Adana karayolunda şiddetli kum fırtınası etkili oluyor. Yolda göz gözü görmezken, araçlar mahsur kaldı. Bölgede polis ekipleri trafikte güvenliği sağlamaya çalışırken yolun her iki şeridi trafiğe kapatıldı. Öte yandan Konya'da Ereğli-Emirgazi yolunun Kutören mevkisinde oluşan kum fırtınası nedeniyle görüş uzaklığı 1 metreye kadar düştü. Bir kum fırtınası haberi de Niğde'den geldi, yollar geçici süre ulaşıma kapatıldı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler