Geri Dön

Son dakika haberleri: Canlı Blog - Corona virüsü dünyayı titretmeye devam ediyor

Dünyada corona virüs gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Birçok ülkede corona tedbirleri kapsamında hayat durmuş durumda. Kuzey Makedonya'daki erken genel seçim covid virüs nedeniyle ertelendi. İtalya'da ölenlerin sayısı 345 kişi artarak 2 bin 503'e yükseldi. İşte yaşanan son gelişmeler...

Son dakika haberleri: Canlı Blog - Corona virüsü dünyayı titretmeye devam ediyor

Dünyada yaşanan corona virüs gelişmeleri anbean aktarıyoruz.

06.05: İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) şüphesi bulunanların hiç bir müsamaha gösterilmeden karantinaya alınacaklarını söyledi. 

03.06: Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun, yeni tip corona virüsle (covid-19) mücadele için tüm gösteri ve yürüyüşlerin yasaklandığını duyurdu.

02.43: Venezuela ülkedeki yeni tip corona virüs (covid-19) salgını karşısında Uluslararası Para Fonundan (IMF) 5 milyar dolar istedi.

02.09: Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa olarak başlangıçta yeni tip corona virüsü hafife aldıklarını söyledi.

02.01: ABD'de, West Virginia eyaletinde de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasının çıkmasının ardından salgın ülkedeki 50 eyaletin hepsine yayıldı. 

01:14 İsrail İçişleri Bakanı Aryeh Deri ile Tarım Bakanı Tzachi Hanegbi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) şüphesiyle karantinaya alındı.

00.14: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sağlık Bakanı Ali Pilli, gözetim altında tutulan 13 Alman turistte yeni tip corona virüs (covid-19) görüldüğünü ve vaka sayısının 20'ye yükseldiğini açıkladı.

00.03: ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Ulusal Asayiş ve Rezerv Birliklerinin, koronovirüs (Kovid-19) salgınında eyaletlere destek vermek üzere aktif hale getirileceğini açıkladı.

23.48: Güney Afrika ülkelerinden Zimbabve ve Namibya'da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı ülke genelinde ''acil durum'' ilan edildi

23.13: Fransa Başbakanı Edouard Philippe, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin, "Gelecek aylarda bu salgını yeneceğiz." dedi.

23:17 Sudan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 44 kişinin karantinaya alındığı bildirildi.

23:01 Belçika, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele etmek için ilave tedbir ve kısıtlama kararları aldığını açıkladı.

22:35 Karadağ'da ilk kez yeni tip koronavirüs vakasının tespit edilmesiyle virüs Avrupa'nın tüm ülkelerinde görüldü.

22:18
Ukrayna'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 2'ye, vaka sayısı ise 14'e yükseldi.

22:13
ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili mümkünse evden çalışılması, buna imkanı olmayanların ise kendilerini koruması için çaba göstermesi çağrısı yaptı.

22:09: ABD'de yaşayan Serhat Pala ve eşi Zeynep Ilgaz Pala, bir damla kanla 3-10 dakikada yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi yapabilen kit ürettiklerini açıkladı. 


21:07 New York Valisi Andrew Cuomo, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının eyalette 45 gün içinde zirveye çıkmasının beklendiğini söyledi.

20.59:
İsrail’in Berlin Büyükelçisi Jeremy Issacharoff ve Büyükelçilikte görevli İsrailli bir diplomatın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandığı bildirildi.

20.54: Fransa'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, ülke genelinde serbest dolaşımı zorunlu haller dışında sınırlandıran uygulama Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un kararıyla yürürlüğe girdi.

20.49: Ürdün Devlet Güvenlik Mahkemesi, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını engelleme tedbirleri kapsamında, 1500 tutukluyu serbest bırakma kararı aldı.

20.46: İran Cumhurbaşkanı Bilim ve Teknolojiden Sorumlu Yardımcısı Sorena Settari, gelecek haftadan itibaren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) teşhis kiti üretmeye başlayacaklarını duyurdu.

20.38: Ermenistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayı 72'ye, Azerbaycan'da 27'ye yükseldi. 

20.33: ABD’de yapılan bir çalışmada, yeni tip Corona virüs (Covid-19) taşıyıcılarının yaklaşık yüzde 86'sının fark edilmeden toplumda dolaştığı ve "gizli" olarak adlandırılan bu vakaların, yeni tip corona virüs (covid-19) salgınını körüklediği belirtildi. 

20.14: İtalya'da yeni tip koronavirüsten ölenlerin sayısı 345 kişi artarak 2 bin 503'e yükseldi

19:53: Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Japon uzmanlarla geliştirdikleri yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespiti yapacak taşınabilir hızlı test cihazının gelecek ay üretimine geçmeyi planladıklarını söyledi. Rusya Kültür Bakanlığına bağlı müze, tiyatro, sergi ve konser salonları ziyaretçilere kapatıldı. Ruslar, virüs endişesiyle başkentteki süpermarketlerde rafları boşalttı.

Son dakika haberleri: Canlı Blog - Corona virüsü dünyayı titretmeye devam ediyor


19.39: İngiliz hükümetinin Baş Bilim Danışmanı Patrick Vallance, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) binlerce kişinin ölmesine yol açacağını ve süreç içinde 20 bin veya daha az kişinin ölmesinin "iyi bir sonuç" olacağını söyledi.

Son dakika haberleri: Canlı Blog - Corona virüsü dünyayı titretmeye devam ediyor


19.37: İspanya'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 500'e yükseldi .

19:06: Endonezya hükümeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle tüm yabancı ülke vatandaşları için vizesiz seyahat uygulamasının askıya aldığını bildirdi.

18:16: Kuzey Makedonya'da 12 Nisan'da yapılması planlanan erken genel seçim, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ertelendi.


Birbirlerine sarılı çam ve köknar ağaçları görenleri şaşırtıyorBolu'nun Mudurnu ilçesine bağlı Pürenli Yaylası'nda aynı kökte büyüyen ve birbirine sarılı haldeki çam ile köknar ağaçları görenleri hayrete düşürüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber