Geri Dön

Son dakika... İsrail müdahale ediyor!

Trump'ın Kudüs kararını eleştiren karar tasarısı BMGK'da kabul edildikten sonra, Ramallah'ın Beytil kasabasında Cuma namazı sonrası Filistinli göstericilere İsrail askerleri müdahale ediyor.Filistinliler, 24 yaşındaki gösterici Zekeriya Alkafarna'nın Gazze'de İsrail askerleri tarafından vurularak öldürüldüğünü duyurdu.

Son dakika... İsrail müdahale ediyor!

Ramallah'ın Beytil kasabasında Cuma namazı sonrası, Filistinli göstericilere İsrail askeri müdahale etti. Yaralanan göstericileri almaya çalışan İsrail askerleri direnen göstericileri dağıtmak için havaya ateş açtı.

İsrail askerlerinin sert müdahalesi sırasında bir gazeteci de yaralandı. Yaralanan gazeteci ambulansla hastaneye kaldırıldı.

İsrail askerlerinin Filistinli göstericilere gaz bombalarıyla müdahalesi devam ediyor. Haber ajansları, müdahaleyi canlı yayınla dünya kamuoyuna gösterdi.

Filistinliler, diğer yerlerde de protesto gösterileri düzenliyor. Çok sayıda göstericinin yaralandığı haberleri geliyor.

Filistinliler, 24 yaşındaki gösterici Zekeriya Alkafarna'nın Gazze'de İsrail askerleri tarafından vurularak öldürüldüğünü duyurdu.

BMGK'daki oylamada 9'a karşı 128 oy!

Türkiye'nin girişimleriyle hazırlanan ve ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararını eleştiren karar tasarısı, BM Genel Kurulunda ABD'nin tehditlerine rağmen 9'a karşı 128 oyla kabul edilmişti. Oylamada 35 ülke çekimser kalırken 21 ülke de oylamaya katılmamıştı.

ABD ve İsrail'in yanı sıra Guatemala, Honduras, Marshall Adaları, Mikronezya, Nauru, Togo ve Palau tasarıya karşı oy kullanmıştı.

Bunun yanı sıra Avustralya, Antigua-Barbuda, Arjantin, Bahama Adaları, Benin, Butan, Bosna Hersek, Kanada, Hırvatistan, Çekya, Dominikler, Ekvator Ginesi, Fiji, Haiti, Jamaika, Letonya, Lesoto, Kamerun, Kolombiya, Kiribati, Malavi, Macaristan, Meksika, Panama, Paraguay, Filipinler, Polonya, Romanya, Ruanda, Solomon Adaları, Güney Sudan, Trinidad Tobago, Tuvalu, Uganda ve Vanuatu ise oylamada çekimser kalmıştı.

Oylama öncesinde kendi kararına karşı çıkanları Amerikan yardımlarını kesmekle tehdit eden Trump için bu sonucun utanç verici olduğu yorumları dünya basınında yapılmıştı.

Hem karantinayı hem de sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiKarabük'te yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında karantinada olması gereken kişi, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatte ticari taksideyken polis denetimine takıldı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet