Geri Dön

Son dakika: İzmir depremi Samos'u da yıktı!

Son dakika haberine göre, İzmir Seferihisar'da meydana gelen şiddetli depremde, Yunanistan'ın Samos adasında da pek çok bina hasar aldı. Adadaki havaalanı kapatıldı.

Son dakika: İzmir depremi Samos'u da yıktı!

İzmir Seferihisar'da meydana gelen şiddetli depremin etkileri Yunanistan'da da hissedildi. Depremin, Samos adasındaki Karlovasi'de, binalara ve kiliseye büyük zarar verdiği görüntüler servis edildi. Vathi'de liman sular altında kaldı. Adadaki havaalanının kapatıldığı bilgisi paylaşıldı. Richter ölçeğine göre depremin büyüklüğü 7.1 olarak kayıtlara geçti. Depremi hisseden halk sokaklara döküldü.

Yunanistan Sivil Koruma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias, Samos'a gitmek üzere yola çıktı. Samos Belediye Başkan Yardımcısı eşi görülmemiş ve kaotik bir durumdan bahsetti ve birçok yerde tsunami meydana geldiğini söyledi.

Son dakika: İzmir depremi Samosu da yıktı

Meğer Türkçe biliyormuş...Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda maske ve mesafe denetimi yapıldı. Uyarılara rağmen maskesini düzgün takmayan ve Türkçe bilmediğini söyleyen yabancı uyruklu bir yolcu maske cezası yedikten sonra Türkçe konuşmaya başladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet