Geri Dön
DünyaSon dakika: Savaş uçakları evleri bombaladı! Feci görüntüler...

Son dakika: Savaş uçakları evleri bombaladı! Feci görüntüler...

(Uyarı: Bu haberdeki fotoğraflar rahatsız edici olabilir)Yemen'de Suudi Arabistan jetleri sivillerin yaşadığı evleri vurdu, enkaz altından çıkarılan çocuk cesetlerini Reuters fotoğrafladı. Associated Press haber ajansı, aralarında çocuk ve kadınların olduğu en az 14 can kaybı olduğunu son dakika koduyla geçti.

Son dakika: Savaş uçakları evleri bombaladı! Feci görüntüler...

Yemen'de Suudi Arabistan'ın başını çektiği koalisyona ait savaş uçakları, bu kez sivillerin yaşadığı evleri bombaladı.

Önceki gün bir oteli yok eden ve en az 35 can kaybına yol açan jetlerin yeni saldırısından feci görüntüler geliyor. Reuters haber ajansı, başkent Sana'da enkaza dönen evlerden çıkarılan çocuk cesetlerinin fotoğraflarını geçiyor. Reuters, yaşamını yitiren çocukların iki ila 12 yaşları arasında olduğunu bildiriyor.

Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı, saldırıda en az 14 sivilin yaşamını yitirdiğini, hayatını kaybedenler arasında çocuklar ve kadınların bulunduğunu son dakika koduyla geçti.

Yerel kaynakların verdiği bilgiye göre, koalisyon uçakları Sana'nın Fec Atan bölgesindeki dört ayrı noktayı hedef aldı. İran destekli Husilerin televizyonu El Mesira, gece gerçekleşen saldırılardan sora enkaz altında sivillerin olduğunu bildiriyor.

Son dakika: Savaş uçakları evleri bombaladı Feci görüntüler...

Can kaybına ilişkin henüz bir bilgi bulunmuyor ancak çok sayıda insanın yaşamını yitirdiğinden endişe ediliyor.

Yemen'de Çarşamba günü bir otelin vurulmasıyla kan donduran görüntüler ortaya çıkmıştı.

Yıllardır silahların susmadığı iç savaş ülkesi Yemen'de, İran destekli Husiler başkent Sana ve ülkenin kuzeyini kontrol ediyor.

Çalkantılı yıllar geçiren ülke, halihazırda fiili olarak üçe bölünmüş durumda. Ülkenin doğusu, orta kesimleri ile Aden ve Taiz'i de kapsayan güneybatı kentlerini Abdurabbu Mansur Hadi kontrol ediyor. Hadi taraftarlarıyla Husiler Mart 2015'ten bu yana savaşıyor.

Husilere karşı operasyon yapan Suudi Arabistan'ın saldırılarında 2016 yılı içerisinde yüzlerce sivil öldü. Husiler ile Suudi Arabistan destekli koalisyon arasındaki çatışmaların bilançosu ise, 10 binden fazla ölüm.

Ülkenin orta kesimlerinde bir başka güç dikkat çekiyor, El Kaide. Kuzeyden güneye önemli bir bölgeyi kontrol eden terör örgütü, güneybatıya doğru bazı sahil kentlerinde de otorite kurdu.

Yemen'de açlık ve hastalıktan binlerce çocuk öldü. Son kolera salgınında yarım milyondan fazla insan hastalandı, 2 bini aşkın can kaybı meydana geldi.

14 milyon kişinin temiz içme suyuna ulaşamadığı iç savaş ülkesinde, büyük şehirlerde çöpler de toplanmıyor.

3. doz Biontech aşısı ne zaman? Bilim Kurulu önerdi2 doz Biontech aşısı olanlar için 3. doz aşı ne zaman? Merak edilen soru Bilim Kurulu'nda gündeme geldi. Tavsiye kararı bakanlığa iletildi. Buna göre "2. dozun üzerinden 6 ay geçenlerin aşılanmasında yarar var" denildi. Gözler bakanlığın açıklayacağı karara çevrildi. Detayları CNN TÜRK'ten Duygu Ayaz Bayram aktardı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler