Geri Dön

Son dakika... Sosyal medya yıkıldı! ABD'li siyasetçi için...

Vermont Senatörü Demokrat Bernie Sanders'ın, Joe Biden'ın yemin töreninde yün eldivenleriyle sandalyede oturduğu görüntüler Twitter'da trend listesine girdi.

Son dakika... Sosyal medya yıkıldı! ABD'li siyasetçi için...

Sanders için bir kullanıcı "Yemin töreni Bernie'nin bugünkü planları arasında varmış ama bütün gününü de buna harcamayacakmış gibi bir hali var" derken, bir başka sosyal medya kullanıcısı "Kalkıp da New York City'e geldiğine inanamıyorum" yazdı.

Bir başka kullanıcı "Sanders, 50 yıldır aynı okulda çalışan bir tarih öğretmenine benziyor" derken, herkesin alabildiğine şık geldiği törene Sanders'ın yün eldivenleri ve kışlık montuyla gelmesi sosyal medyada günün "trend" konularından biriydi.

Özellikle eldivenleri sosyal medyanın diline düşen 79 yaşındaki siyasetçi, gençlerle arasının iyi olması ve genç nüfusa yönelik planlar yapmasıyla biliniyor.

Demokrat Joe Biden'ın kazandığı başkanlık yarışında, Trump o dönem Demokratlar'ın aday adayı olan Sanders için "komunist" nitelemesini yaparak demokrat sosyalist birisinin, demokratik bir yarışa girmeye hakkı olmadığını savunmuştu.

Merkez Bankası’ndan yeni rekor! 3 yılda 10 kat arttıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) son üç yıldaki performansı ortaya çıktı. 2000-2017 yıllarını kapsayan dönemde Merkez Bankası'nın yıllık ortalama vergi öncesi kârı 5 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev yaptığı 2018-2020 dönemini kapsayan son 3 yılda yıllık ortalama kâr 10 katına çıkarak 54 milyar TL seviyesine yükseldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet