Geri Dön

Son dakika... Trump, askerleri Somali'den de çekiyor!

ABD'li yetkililer Cuma günü yaptıkları açıklamada, Başkan Donald Trump'ın küresel bir geri çekilmenin parçası olarak Somali'den neredeyse tüm Amerikan askerlerinin 15 Ocak'a kadar geri çekilmesi emrini verdiğini, Afganistan ve Irak'taki güçlerini de çekeceğini söyledi.

Son dakika... Trump, askerleri Somali'den de çekiyor!

Amerika Birleşik Devletleri'nin Somali'de, yerel güçlerin El Kaide bağlantılı El Şebab isyanını yenmesine yardım etmek için bulunan yaklaşık 700 askeri var. Misyon, Amerika Birleşik Devletleri'nde çok az ilgi gördü, ancak Pentagon’un El Kaide ile mücadeleye yönelik küresel çabalarının temel taşı olarak kabul ediliyor.

İsminin açıklanmaması koşuluyla konuşan ABD'li bir savunma yetkilisi, Somali'de kalan ABD askerlerinin başkent Mogadişu'da yer alacağını söyledi.

Kaza yerinden kaçan alkollü ve ehliyetsiz sürücü polise yakalanınca “Ne kazası Mehmet abi” dediAntalya’da alkollü şekilde ters yola girip kaza yaptıktan sonra yakalanan sürücünün tepkisi görenleri hayrete düşürdü. Ters şeride girip kaza yaptıktan sonra olay yerinden kaçan alkollü ve ehliyetsiz otomobil sürücüsü polise yakalanınca “Ne kazası Mehmet abi” dedi. Yapılan alkol testi sonrası 1.50 promil alkollü olduğu ve ehliyeti bulunmadığı tespit edilen Atilla Ç., ifadesi alınmak üzere Gazipaşa Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken 8 bin Tl idari para cezası uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet