Geri Dön

Son dakika... Trump: 'DTÖ konusunda çok dramatik bazı şeyler yapacağız'

Gelen son dakika haberine göre ABD Başkanı Donald Trump, Davos Zirvesi'nde açıklamalarda bulundu.

Son dakika... Trump: 'DTÖ konusunda çok dramatik bazı şeyler yapacağız'

ABD Başkanı Donald Trump, Davos’ta siyaset ve iş dünyasının liderlerinin katılımıyla düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda açıklamalar yaptı.

Dün başlayan Davos Zirvesi'nde konuşan ABD Başkanı Trump'ın konuşmasından satır başları:

"Faz 1 ticaret anlaşması beklenenden çok daha büyük oldu."

"Şirketler ABD'ye geri geliyorlar."

"Dünya Ticaret Örgütü, ABD için çok adaletsizdi. DTÖ Başkanı Azevedo yakında ABD'yi ziyaret edecek."

"DTÖ konusunda çok dramatik bazı şeyler yapacağız."

TRUMP'TAN ŞİFRE ÇIKIŞI

Donald Trump ayrıca, ABD’de güvenlik güçleriyle Apple arasında yaşanan şifreli telefonlara erişim krizine dahil oldu. Trump, şirketin ‘yardım etmek zorunda olduğunu’ söyledi.

İsviçre'nin Davos kasabasında 50.’si düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu sırasında CNBC’ye konuşan Trump, “Tartışmanın iki tarafını da anlıyorum. Ancak dışarıdaki bazı kötü insanları bulmaya başlamalıyız ki bu da Apple ile yapabileceğimiz bir şey. Bence bu önemli” dedi.

Apple’ın ‘çok sayıda suçluya ve suçlu zihinlere ulaşacak anahtarlara sahip olduğunu’ savunan Trump, “Uyuşturucu baronlarıyla uğraşıyorsunuz, teröristlerle uğraşıyorsunuz ve eğer katillerle uğraşıyorsanız umurumda değil. Ne olup bittiğini ortaya çıkarmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

Davos, 24 Ocak Cuma günü sona erecek.

Polis, halkı 'corona virüs'e karşı oyun havasıyla uyardıZongudak'ta, corona virüs salgınına karşı anons yapıp, halkı dışarı çıkmamaları konusunda uyaran polis ekibi, vatandaşlara moral vermek için oyun havası çalıp oynadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber