Geri Dön

Son dakika... Trump'tan avukatına suçlama!

ABD Başkanı Trump, Rusya soruşturmasındaki kilit isim olan Cohen'i suçlayarak "Avukatın hukuku bilmesi gerekiyor" dedi.

Son dakika... Trump'tan avukatına suçlama!

ABD Başkanı Donald Trump, dün hapis cezası alan eski avukatı Michael Cohen hakkında Twitter hesabından açıklama yaptı:

"Hiçbir zaman Michael Cohen'den kanunu çiğnemesini istemedim. Avukattı ve hukuku bilmesi gerekiyordu. Eğer bir yanlış yapıldıysa, onun muazzam sorumluluğu var. Bundan dolayı para alıyorlar."

"Kirli eylemlere örtbas"

ABD Başkanı Donald Trump'ın eski avukatı Michael Cohen'e, "başkanlık seçimlerini etkilemeye çalışmak" da dahil çeşitli federal suçlardan dün 3 yıl hapis cezası verilmişti.

ABD Başkanı Trump'ın kendisini "zayıf" olarak değerlendirmesine ilişkin Cohen, "Bu doğru fakat başka bir nedenle doğru. Çünkü tekrar tekrar kendimi Trump'ın kirli eylemlerini örtbas etmek zorunda hissettim" diye konuşmuştu.

Hakim William Pauley, Cohen'e yöneltilen suçlamalara ilişkin, "Bu suçların her biri ABD'ye karşı ciddi suçtur" değerlendirmesinde bulunmuş; avukatı hakkındaki suçlamalar nedeniyle 3 yıl hapse mahkum ettiğini açıklamıştı.

Cohen'in 6 Mart 2019'da hapse girmesi kararlaştırılmıştı.

51 ila 63 ay arasında hapsi istenmişti

New York Federal Mahkemesi savcılarının geçen hafta kamuoyuna açıkladıkları dava dosyasında, Cohen'in, Rusya soruşturması bağlamında Özel Yetkili Savcı Robert Mueller ve ekibi ile güçlü iş birliği yaptığına dikkat çekilmiş ancak yine de hakkındaki suçların ciddi olması dolayısıyla Cohen için 51 ila 63 ay hapis cezası istenmişti.

Söz konusu belgede Cohen, Trump'la ilişkileri olduğu iddia edilen iki kadına susmaları için yasa dışı para ödemek, seçim kampanya finansman kurallarını ihlal etmek, banka dolandırıcılığı yapmak ve Moskova'daki bir emlak projesi için Trump'a aracılık etmek gibi konularda federal yetkililere yalan söylemekle suçlanmıştı.

Suçlamaları kabul etmişti

Cohen, hakkındaki federal suçlamaları ağustos ayında kabul etmiş ve sonraki aylarda Mueller'ın ekibiyle 7 kez bir araya gelerek yetkililere ifade vermişti.

Trump'ın, başkanlık seçimlerinden önce Rusya'da inşa etmeyi planladığı bir otelin 50 milyon dolar değerindeki teras katını, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e vermeyi önerdiği iddia edilmiş, Cohen'in bu konuda ilgili kişilere aracılık ettiği ileri sürülmüştü.

Vicdansız sürücü köpeği ezdi ve kaçtıSon dakika haberine göre Beşiktaş'ta bir köpek otomobilin çarpması sonucu ağır yaralandı. Otomobilin köpeğe çarpma anı güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber