Geri Dön
DünyaSon dakika... Ukrayna liderinden NATO açıklaması! Biden yanıt verdi

Son dakika... Ukrayna liderinden NATO açıklaması! Biden yanıt verdi

Son dakika haberine göre, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Ukrayna'nın askeri ittifaka nihai katılımını doğrulayan NATO bildirisini memnuniyetle karşıladığını söyledi. ABD Başkanı Biden da konuyla ilgili açıklama yaptı.

Son dakika... Ukrayna liderinden NATO açıklaması! Biden yanıt verdi

Zelenski yönetimi NATO'yu bir Üyelik Eylem Planı aracılığıyla Ukrayna'nın girişini hızlandırmaya çağırdı

Ukrayna lideri, ABD Başkanı Joe Biden'dan Ukrayna'ya böyle bir plan vermesi konusunda net bir "evet" veya "hayır" istediğini söyledi.

Zelenskiy Twitter'da, "NATO liderleri (Ukrayna)'nın İttifak üyesi olacağını ve #MAP'ın üyelik sürecinin ayrılmaz bir parçası olduğunu doğruladı" dedi.

BIDEN: HENÜZ ERKEN

ABD Başkanı Joe Biden ise Ukrayna'nın NATO üyeliği için çok çalışması gerektiğini kaydetti.

Biden, Ukrayna'nın Rusya'ya karşı destekleneceğini ancak ülkede çok fazla yolsuzluk olduğunu ve önce bunlardan kurtulunması gerektiğini vurguladı.

Isparta’da gece görüşlü helikopterler yangına müdahale ediyorIsparta'da Sütçüler ilçesinde meydana gelen orman yangınının 4'üncü gününde hem karadan hem havadan söndürme çalışmaları devam ediyor. Gün boyunca 6 helikopter ve 1 uçakla havadan, çok sayıda itfaiye aracı, arazöz, sulama tankeri, iş makinesi ve dozerlerle de karadan müdahale edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet