Geri Dön
DünyaSon dakika... Ukrayna liderinden NATO açıklaması! Biden yanıt verdi

Son dakika... Ukrayna liderinden NATO açıklaması! Biden yanıt verdi

Son dakika haberine göre, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Ukrayna'nın askeri ittifaka nihai katılımını doğrulayan NATO bildirisini memnuniyetle karşıladığını söyledi. ABD Başkanı Biden da konuyla ilgili açıklama yaptı.

Son dakika... Ukrayna liderinden NATO açıklaması! Biden yanıt verdi

Zelenski yönetimi NATO'yu bir Üyelik Eylem Planı aracılığıyla Ukrayna'nın girişini hızlandırmaya çağırdı

Ukrayna lideri, ABD Başkanı Joe Biden'dan Ukrayna'ya böyle bir plan vermesi konusunda net bir "evet" veya "hayır" istediğini söyledi.

Zelenskiy Twitter'da, "NATO liderleri (Ukrayna)'nın İttifak üyesi olacağını ve #MAP'ın üyelik sürecinin ayrılmaz bir parçası olduğunu doğruladı" dedi.

BIDEN: HENÜZ ERKEN

ABD Başkanı Joe Biden ise Ukrayna'nın NATO üyeliği için çok çalışması gerektiğini kaydetti.

Biden, Ukrayna'nın Rusya'ya karşı destekleneceğini ancak ülkede çok fazla yolsuzluk olduğunu ve önce bunlardan kurtulunması gerektiğini vurguladı.

Bakan Kurum, yangının etkili olduğu Manavgat'ın Kalemler Mahallesi'nde incelemede bulunduÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Manavgat ilçesindeki orman yangınında çok sayıda evin zarar gördüğü Kalemler Mahallesi'nde incelemede bulundu.Kurum, mahallede evleri, ahırları, otomobilleri yanan, büyükbaş ve küçükbaş hayvanları telef olan vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet