Geri Dön
DünyaSon dakika... Ünlü filozof Habermas, Şeyh Zayed Kitap Ödülü'nü kabul etmeyecek!

Son dakika... Ünlü filozof Habermas, Şeyh Zayed Kitap Ödülü'nü kabul etmeyecek!

Almanya'nın tanınmış filozoflarından Jürgen Habermas, Birleşik Arap Emirlikleri’nin verdiği Şeyh Zayed Kitap Ödülü'nü kabul etmeyeceğini açıkladı. Jürgen Habermas "Yılın Kültürel Kişiliği" ödülüne layık görülmüştü.

Son dakika... Ünlü filozof Habermas, Şeyh Zayed Kitap Ödülü'nü kabul etmeyecek!

 

Daha önce ödülü kabul edeceğini dile getiren ancak Alman medyasından gelen tepkiler sonrası geri adım atan Habermas, bu kez ödülü kabul etmeyeceğini ifade etti. 

Habermas Spiegel dergisine gönderdiği açıklamada, "Bu yılki Şeyh Zayed Kitap Ödülü’nü kabul edeceğimi açıklamıştım. Bu yanlış bir karardı, burada kararımı düzeltiyorum. Bu ödülü veren kuruluşla oradaki mevcut siyasi sistemin çok yakın ilişkileri olduğu konusunda net bir düşünceye sahip olmamıştım.” ifadelerini kullandı. 

Jürgen Habermas "Yılın Kültürel Kişiliği" ödülüne layık görülmüştü. 

225 bin avro değerindeki ödülün 23 Mayıs'ta Abu Dabi'de verilmesi planlanıyordu.

MSB bölgeden görüntü paylaştı! 4 odalı mağara bulunduIrak kuzeyindeki Avaşin-Basyan bölgesinde başarıyla devam eden Pençe-Yıldırım operasyonunda son dakika gelişmesi yaşandı. Milli Savunma Bakanlığı, 'Irak kuzeyinde başarıyla devam eden Pençe-Yıldırım operasyonunda teröristlere ait 4 odalı bir mağara tespit edildi. Çelik kapı ile ayrılmış bir rehine odası da bulunan mağarada havan mühimmatı ve EYP’ler ele geçirildi.' denildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet