Geri Dön
DünyaSorumluluğu inkâr ediyor

Sorumluluğu inkâr ediyor

Myanmar’da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı yapılan protesto gösterilerinde, güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesi sonucu ölenlerin sayısı 614’e yükseldi.

Sorumluluğu inkâr ediyor

Güvenlik güçlerinin protestoculara silahlı müdahalesi sonucu son 24 saatte 16 kişinin daha hayatını kaybettiği bildirildi. Myanmar ordu sözcüsü Tümgeneral Zaw Min Tun, CNN’e verdiği röportajda, güvenlik  güçlerinin silahlı müdahalesi sırasında ölen çocukların sorumluluğunu inkar etti. UNICEF’e göre, darbeden  bu yana 46 çocuk güvenlik güçlerinin müdahaleleri sırasında yaşamını yitirdi. Bu çocuklardan güvenlik güçlerince öldürülen üçüne ilişkin soruya karşılık Tun, protestocuları çocukları ön saflarda “kullanmakla” suçladı. Tun, evindeki bir çocuğun vurulmasının “mümkün olmadığını” söylerken, sosyal medyada yayınlanan videolar, güvenlik güçlerinin evlere ateş açtığını doğruluyor.

Bu arada Mylanmar ordusu, CNN’e bağımsız haber yapabileceğine ve hareket özgürlüğü verileceğine dair güvencede bulunsa da gazetecilerin Yangon’da  otelde kalma talebi reddedildi. CNN ekibinin duvarlarla çevrili askeri komplekse yerleştirildiği ve yoğun kontrol altında olduğu öğrenildi.

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-5 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet