Geri Dön

Stat yakınında ev al, zengin ol

İngiltere’de emlak zengini olmanın yolu futboldan geçiyor. Yapılan bir araştırmaya göre değeri en çok artan evler stadyum yakınında olanlar

Aylık 4279 sterlin

Pure Commercial Finance, İngiltere emlak fiyatlarındaki artışları içeren 5 yıllık verilerini inceledi. Şirketin araştırma sonuçlarına göre, ülkede emlak zengini olmanın yolu futboldan geçiyor. Araştırma, İngiltere’de futbol stadyumlarının yakınındaki evlerin değeri en çok yükselenler olduğunu ortaya koydu. Araştırmada, Londra Olimpiyat Stadyumu çevresindeki evlerin 5 yılda, aylık 4279 sterlin (yaklaşık 29.2 milyon TL) değer kazandığı tespit edildi.

Yeni gözde League

Emirates Stadyumu çevresinde 262 bin 902 sterlin olan ortalama emlak fiyatının 10 yıl içinde 618 bin 647 sterline yükseldiğinin belirlendiği araştırmada, bu stadyum çevresindeki evlerin 20 bin sterlinden 140 bin sterline çıktığı kaydedildi. Emlakta en çok yükselişin yüzde 655’le Kuzey Londra’daki Tottenham’ın stadyumu yakınındaki evlerde yaşandığına dikkat çekilen araştırmada, Premier League stadyumu çevresindeki evlerin değerinin gelecek dönemde yüzde 450 artacağı öngörüsü de paylaşıldı.

Çanakkale Gökçeada'da mera yangınıÇanakkale'nin Gökçeada ilçesinde meralık alanda çıkan yangına müdahale ediliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber