Geri Dön

Sudan'da Fransa'nın İslam karşıtı tutumu ve İsrail'le normalleşme protesto edildi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Hazreti Muhammed'i hedef alan karikatürleri savunması ve İslam karşıtı tutumu Sudan'da protesto edildi.

Sudan'da Fransa'nın İslam karşıtı tutumu ve İsrail'le normalleşme protesto edildi

Macron'un İslam karşıtı tutumu ve açıklamalarına tepki gösteren başkent Hartum'daki göstericiler, “Canımız sana feda olsun ey Allah’ın resulü” sloganı attı. 

Sudan hükümetinin İsrail'le ilişkilerini normalleştirme kararını da protesto eden eylemciler, “Normalleşmeye hayır, İsrail'le normalleşmek ihanettir.” sloganları attı. 

Fransa'da 16 Ekim'de Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri derste öğrencilerine gösteren bir öğretmenin başı kesilerek öldürülmesinin ardından Macron'un İslam'ı ve Müslümanları hedef alan açıklamalarda bulunması ile Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürlerin binaların duvarlarına yansıtılması, İslam dünyasında tepki ve protestolarla karşılanmıştı. 

Sudan hükümeti, geçen hafta İsrail'le ilişkileri normalleştirme kararı almıştı.

 

Sokağa çıkma kısıtlamasında otomobil yarışı için buluştular! 63 kişiye 198 bin lira ceza kesildiGelen son dakika haberine göre; Konya’da sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen otomobillerle yarışmak için kara yolu kenarında buluştukları iddia edilen 63 kişiye cezai işlem uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet