Geri Dön
DünyaSuudi Arabistan'dan İsrail'e Filistin tepkisi

Suudi Arabistan'dan İsrail'e Filistin tepkisi

Riyad yönetimi, İsrail'in, işgal altındaki Doğu Kudüs'te Filistinli ailelerin evlerinden çıkarılması planını reddettiğini bildirdi.

Suudi Arabistan'dan İsrail'e Filistin tepkisi

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, İsrail işgal güçleri tarafından Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki Filistinlilerin yerlerinden edilmesinden derin endişe duyduklarını ve bu adımı reddetiklerini açıkladı.

Bakanlık, Krallığın her türlü tek taraflı adımı, uluslararası meşruiyet kararlarının ihlalini ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak için barış sürecini yeniden başlatma şansını zayıflatabilecek her gelişmeyi kınadığını vurguladı.

Suudi Dışişleri Bakanlığı, Filistin halkı nezdinde tavrını yeniledi ve Filistin-İsrail çatışmasında adil ve kapsamlı bir çözüme ulaşmaya yönelik tüm çabaları destekleyerek, 1967 sınırları kapsamında başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletinine tam destek verdiğini bildirdi.

Kaynak: Independent Türkçe

Haziran'da şoke eden görüntü! Bir anda bastırdıBursa'da'da etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü. Hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, önlem almaya çalıştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet