Geri Dön

Taciz skandalı sonrası görevden alındı

Güney Kore’de cinsiyet eşitliğini savunan Adalet Partisi’nin lideri Kim Jong-cheol, partisinden milletvekili olan Jang Hye-young’a cinsel tacizde bulunduğu ortaya çıkınca görevinden alındı.

Taciz skandalı sonrası görevden alındı

Adalet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bae Bok-joo, kendisine Kim’in Jang’a cinsel tacizde bulunduğunun bildirildiğini belirterek olayla ilgili soruşturma başlatıldığını söyledi. Suçlamayı kabul eden Kim ise, partisinden en ağır cezayı alması gerektiğini vurgulayarak “Mağdurdan ve Adalet Partisi’ni destekleyen herkesten tekrar özür dilerim. Kaba cinsel dürtülerimi değiştirmek için çok çalışacağım” dedi. Jang ise cinsel şiddetin kaldırılması için birlikte çalıştığı kendi partisinin başkanı tarafından insanlık haysiyetinin aşağılanmasının acı verici olduğunu ifade etti.

'Bu katliamın hesabını hukuk önünde soracağız'Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Hocalı katliamının hesabını hukuk önünde soracaklarını belirterek, "Hocalı katliamını kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum." ifadesini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet