Geri Dön
DünyaTitanik’ten gönderilen kartpostal satılıyor

Titanik’ten gönderilen kartpostal satılıyor

İngiltere’nin Southampton kentinden 10 Nisan 1912’de ABD’nin New York şehrine giderken buzdağına çarparak batan Titanik gemisinin kıdemli telsiz operatörü Jack Phillips tarafından gönderilen bir kartpostal açık artırmaya çıkarıldı.

Titanik’ten gönderilen kartpostal satılıyor

Phillips’in kartpostalı Mart 1912’de Titanik’in ilk seferine çıkmadan önce yapılan deniz testleri sırasında kız kardeşi Elsie Phillips’e gönderdiği ifade edildi. Phillips’in Titanik’in yapıldığı Belfast’tan gönderdiği ve geminin görkemli bir fotoğrafının yer aldığı kartpostalda “Geç saatlere kadar çalışıyorum” yazdığı belirtildi. 15 bin sterline alıcı bulması beklenen kartpostalı satışa çıkaran müzayede evi RR Auction’a göre, 25 yaşındaki Phillips, Titanik buzdağına çarptığında yardım çağrıları göndermek için görev yerinde kaldı. Ardından gemiden çıktı ve okyanusta 1513 kişiyle birlikte öldü.

Titanik’ten gönderilen kartpostal satılıyor

Lastiği patlayan otomobilin kaldırımda oturan adama çarptıAntalya'da Sevinç Ç.(32) kullandığı otomobil, lastiği patlayınca düz yolda direksiyon hakimiyetini kaybetti, kaldırımda oturan Abdullah Tezel'e (32) çaptı. Kadın sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği ve Abdullah Tezel'in otomobil ile duvar arasına sıkıştığı o anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet