Geri Dön
DünyaTony Blair: Başbakanlıktan hoşlanmadım

Tony Blair: Başbakanlıktan hoşlanmadım

İngiltere eski başbakanı Tony Blair, büyük sorumluluk gerektirdiği ve ailesinin çok fazla göz önünde olması sebebiyle başbakanlıktan hoşlanmadığını söyledi.

Tony Blair: Başbakanlıktan hoşlanmadım

BBC Radyo 4’e röportaj veren Blair, başbakanlık görevi için “Çok popüler ve en az yetkin olarak başlıyorsun ama en az popüler ve çok yetkin durumda bitiriyorsun” ifadelerini kullandı. Başbakanlıktaki deneyimini Manchester United takımının teknik direktörü olan bir taraftara benzeten Blair, “Hükümette aldığım ilk iş başbakanlıktı. Futbol takımı benzetmesini kullanıyorum burada. Manchester United takımına yeni bir teknik direktör arıyorsunuz ve diyelim ki, en hevesli ve ikna edici taraftarı bulmanızı, onu tüm takımından sorumlu yapmanızı söylüyorum. İnsanlar bunun delice olduğunu söylerdi” ifadelerini kullandı. Eski başbakanlarla röportajlardan oluşan programda konuşan bir diğer isim ise David Cameron’du. Eski başbakan Cameron ise, herkesin başbakanlık ofisinin çok güçlü olduğunu düşündüğünü ancak 10 Numara olarak adlandırılan başbakanlık konutu ve ofisinin, gerçekte çok küçük olduğunu söyledi.

İsrail'i protesto için başkonsolosluk önünde aracını yaktıİsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto eden çift, Levent'teki İsrail Başkonsolosluğu önünde araçlarını yaktı. Çift alev alev yanan otomobillerini cep telefonuyla görüntülerken İsrail'e tepkilerini de dile getirdiler. Gözaltına alınan çift ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet