Geri Dön
DünyaTrump yönetimi NYT muhabirlerini gizlice ‘dinlemiş’

Trump yönetimi NYT muhabirlerini gizlice ‘dinlemiş’

ABD Adalet Bakanlığı’nın, eski başkan Donald Trump’ın yönetimi zamanında “New York Times” (NYT) gazetesinin 4 muhabirinin telefon kayıtlarını ele geçirdiği ortaya çıktı.

Trump yönetimi NYT muhabirlerini gizlice ‘dinlemiş’

NYT’nin haberine göre, ABD Adalet Bakanlığı’ndan gazeteye gönderilen tebligatta, savcıların, 2020’de yürütülen bir soruşturma kapsamında NYT muhabirleri Matt Apuzzo, Adam Goldman, Eric Lichtblau ve Michael S. Schmidt’in 14 Ocak - 30 Nisan 2017 tarihlerinde yaptıkları görüşme ve yazışmalara ilişkin kayıtları mahkeme kararıyla toplattığı bildirildi. Adalet Bakanlığı da bunu doğrularken, NYT Genel Yayın Yönetmeni Dean Baquet, “Gazetecilerin telefon kayıtlarının ele geçirilmesi basın özgürlüğünü derinden sarsmaktadır” dedi. Soruşturmada adı geçen muhabir, 22 Nisan 2017’de, dönemin FBI direktörü James B. Comey’in 2016 başkanlık seçimlerine yönelik yürüttüğü soruşturmayla ilgili ortak bir habere imza atmıştı. Trump yönetiminin 2020’de yürütülen sızıntı soruşturmaları kapsamında ayrıca “CNN” ve “Washington Post” muhabirlerinin de telefon ve e-posta kayıtlarını topladığı ortaya çıkmıştı.

OnePlus 9 Pro 5G incelemesiTelefon pazarının en güçlü isimlerinden biri olan OnePlus, resmen Türkiye’de… Daha önce de OnePlus telefonları ülkemizde görüyorduk, ancak bugün gelinen noktada önemli bir fark var. OnePlus, Türkiye’de resmi olarak yapılanırken, ‘Ben de buradayım’ dedi. Yani OnePlus, Türkiye garantili en yeni telefonlarıyla kullanıcılarına ulaşmaya başladı. OnePlus 9 Pro 5G ise şirketin en güçlü telefon modeli ve bu incelememizde OnePlus 9 Pro 5G'yi mercek altına alıyoruz.Sponsorlu içerik
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler