Geri Dön

Türk SİHA’larını örnek gösterdi

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Türkiye’nin yeni nesil İnsansız Hava Araçları’nın (İHA) sahada büyük etki yarattığını söyleyerek, Türk Silahlı İnsansız Hava Araçları’nın (SİHA) üstünlüğüne övgü yağdırdı

Türk SİHA’larını örnek gösterdi

Wallace, İngiliz düşünce kuruluşu Kraliyet Silahlı Kuvvetler Enstitüsü’nde (RUSI) yaptığı konuşmada, savunma bütçesinin artırılması kararının ardından kaynakların hangi alanlarda kullanılacağına dair açıklamalarda bulundu. Wallace, Türkiye’nin İHA, SİHA Bayraktar TB2 ve hava savunma sistemlerini Suriye, Libya ve diğer yerlerde kullanmasının sahada üstünlük sağladığını, İHA ve SİHA’ların yüzlerce zırhlı aracı ve hava savunma sistemlerini imha ettiğini vurguladı.

Wallace, Türkiye’nin dünyanın önde gelen yabancı askeri programlara erişiminin engellenmesinin ardından savunma sanayisinde yenilikler yaptığını, özellikle İHA ve SİHA’larda kendi teknolojisini geliştirdiğini vurguladı.

Ankara'da pavyona çevrilen 2 kafeye baskınAnkara'nın Çankaya ilçesinde, pavyona çevrilerek müşteri kabul eden 2 kafeye yapılan baskında müşteri ve çalışan toplam 40 kişi yakalanırken, 1 kişi gözaltına alındı, 125 bin TL para cezası uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet