Geri Dön
DünyaTürkmenistan’ın ‘Bizde yok’ ısrarı

Türkmenistan’ın ‘Bizde yok’ ısrarı

Türkmenistan hükümeti, dünya genelinde 9 milyon kişiye bulaşan koronavirüsün sınırları içinde olmadığını savunurken, Kovid-19’a ilişkin yayınladığı uyarı mesajıyla vakaların duyurulmadığını ima eden ABD elçiliğini “yalan haber” yaymakla suçladı.

Türkmenistan’ın ‘Bizde yok’ ısrarı

Washington’ın Türkmenistan temsilciliği, internet sitesinde yayınladığı bildiride, “Ülkede resmi olarak bir vaka kaydı olmasa da, temsilciliğimiz bazı vatandaşların Kovid-19 ile uyumlu semptomlar gösterdiği, bu kişilerin test yapıldıktan sonra hastanelerde 14 gün karantinaya alındığı yönünde bilgi edinmiştir” ifadelerine yer verdi. Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı ise, yaptığı açıklamada bunun “yalan haber” olduğunu savundu.

 

Bakar Akar'dan İsrail tepkisi: Bu bir insanlık suçudurMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi, sınır birliklerinde incelemelerde bulundu, sınırda ve sınır ötesinde görevli birliklerin komutanları ile toplantı yaptı. Bakan Akar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına dair "Bu saldırılar, insanlık suçudur. Bunlar, huzuru, barışı tahrip etmek demektir. İnsanlık için tarihin yazacağı bir ayıptır." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet