Geri Dön

Türkmenistan’ın ‘Bizde yok’ ısrarı

Türkmenistan hükümeti, dünya genelinde 9 milyon kişiye bulaşan koronavirüsün sınırları içinde olmadığını savunurken, Kovid-19’a ilişkin yayınladığı uyarı mesajıyla vakaların duyurulmadığını ima eden ABD elçiliğini “yalan haber” yaymakla suçladı.

Türkmenistan’ın ‘Bizde yok’ ısrarı

Washington’ın Türkmenistan temsilciliği, internet sitesinde yayınladığı bildiride, “Ülkede resmi olarak bir vaka kaydı olmasa da, temsilciliğimiz bazı vatandaşların Kovid-19 ile uyumlu semptomlar gösterdiği, bu kişilerin test yapıldıktan sonra hastanelerde 14 gün karantinaya alındığı yönünde bilgi edinmiştir” ifadelerine yer verdi. Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı ise, yaptığı açıklamada bunun “yalan haber” olduğunu savundu.

 

TBMM Başkanı Şentop açıkladı! Ayasofya'da ilk namaz...Ayasofya kararı sonrası TBMM Başkanı Mustafa Şentop açıklamalarda bulundu. “Ne zaman namaz kılmaya gideceksiniz?” sorusuna ilişkin Şentop, ''En kısa zamanda. Muhtemelen önümüzdeki hafta içerisinde olabilir. En geç önümüzdeki hafta cumaya kadar bu konuda adım atılır. Hep beraber, siz de gelirsiniz.'' yanıtını verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber