Geri Dön

Tuvalet kağıdından posta pulu basıldı

Avusturya Ulusal Posta Servisi, ülkede koronavirüsle mücadelenin sembolü haline gelen yavru fil figürlü tuvalet kağıdından posta pulu bastırdı.

Tuvalet kağıdından posta pulu basıldı

Posta Servisi, özel üretim tuvalet kağıdı posta pulu ile koronavirüs tedbirlerine dikkat çekmeyi amaçlıyor. Avusturya’da koronavirüsün ilk dalgası sırasında yayınlanan kamu spotlarında, bir yavru filin annesini takip ederken aralarında bıraktığı mesafe kadar halkın sosyal mesafe bırakması anlatılmıştı.

GELİRİ HAYIR VAKIFLARINA BAĞIŞLANACAK

Tuvalet kağıdı materyalinden yapılan posta pulunun üzerinde de "Bizi birbirimize bağlayan mesafeler" yazıldı. Pullar, tanesi 2,75 Euro'dan satışa çıkacak ve tüm gelir hayır vakıflarına bağışlanacak.

Tamir için bırakıldı, içinden altınlar çıktıErzincan'da döşemecilik yapan Murat Soylu (40), tamir için getirilen koltukta, döşemelerin arasında 10 bin TL değerinde altın buldu. Altınları sahibine teslim eden Soylu, insanların unutkanlığı nedeniyle bu gibi durumlarla karşılaştıklarını belirterek; "Sorumlu davranmamız gerekiyor, insani olarak yapmamız gereken bir şey ve bize ait olmadığı için sahibine teslim ediyoruz" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet