Geri Dön

Ukrayna'da telekulak skandalı

Yolsuzluk operasyonlarının gündeme damga vurduğu Ukrayna'da yeni bir skandal patlak verdi. Ukrayna Başsavcılığı, savcılık binasının devlet başkanlığına bağlı Yolsuzluklarla Mücadele Bürosu tarafından yasa dışı yoldan dinlemeye alındığını iddia etti. Savcılık yetkilileri ile Yolsuzluklarla Mücadele Dairesi özel timleri arasında kent merkezinde arbede yaşandı.

Ukrayna Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, Kiev'de penceresi Başsavcılık binasına bakan bir dairede yapılan aramada dinleme cihazlarının ele geçirildiği bildirildi.

Savcılık yetkilisi Vladimir Gutsulyaka, 5. Kanal'a yaptığı açıklamada, "Ekonomi alanında özel öneme sahip davaları inceleyen savcılık departmanının karşısındaki daireye yerleşen kimliği belirsiz kişiler şüphe uyandırdı. Dairede yapılan aramada, kamu hizmeti kimlik kartlarına ve bazı prosedürlerin ardından elde edilebilen özel cihazlara ulaşıldı" dedi.

Savcılık yetkilisi, aramanın yapıldığı sırada Yolsuzluklarla Mücadele Bürosu'na bağlı özel timlerin gelerek kendi personellerini savcılık görevlilerinin elinden zorla alarak bölgeden uzaklaştırdıklarını söyledi.

Yolsuzluklarla Mücadele Bürosu'ndan yapılan açıklamada ise gizli dinleme iddiası yalanlandı. Ukrayna Başsavcılığı, 5 Ağustos tarihinde Yolsuzluklarla Mücadele Bürosu'nun ofisinde, yasa dışı telefon dinlemelerinin yapıldığı gerekçesiyle arama yapmıştı.

Savcılık ve Yolsuzluklarla Mücadele Bürosu arasındaki anlaşmazlığın, ülkede büyük yolsuzluk ve rüşvet skandallarının ortaya çıkarıldığı döneme denk geldiğine dikkat çekiliyor.
Yanan elektrik teline tekme atması korkuttuTekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde bir kişinin, direkten koparak yere düşen ve alev alan elektrik teline tekme attı. O anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet