Geri Dön

Ülkede vaka olmadığını söyleyen Kuzey Kore'den flaş hamle!

Kuzey Kore, düşük gelirli ülkelere aşılama konusunda yardımcı olan küresel ittifaka Kovid-19 aşısı almak için başvuru yaptı.

Ülkede vaka olmadığını söyleyen Kuzey Kore'den flaş hamle!

Wall Street Journal'ın haberine göre, Uluslararası aşı ittifakı Gavi, Kuzey Kore'nin başvurusu hakkında yorum yapmayı reddetti. Ancak bir Gavi sözcüsü, grubun bireysel ekonomilerin taleplerini değerlendirdiğini ve yılın başlarında bir güncelleme sağlamayı beklediklerini söyledi.

Konuya yakın kaynaklara göre, son haftalarda Kuzey Kore, birkaç Avrupa büyükelçiliğine ulaşarak ülkenin Covid-19 aşılarını nasıl elde edebileceğini araştırdı.

Gavi, geçtiğimiz ay, aşıların eşit dağıtımını amaçlayan Covax Advance Market Commitment programına uygun 92 düşük gelirli ülke ve ekonomiden 86'sından ayrıntılı aşı talepleri aldığını söyledi.

Kuzey Kore'yi içeren bu grup için Covax, 2021'in sonuna kadar nüfusun yüzde 20'sine kadar bir kapsama alanı hedefleyerek, bağışçılar tarafından finanse edilen en az 1,3 milyar dozu güvence altına aldı.

Suriye'nin kuzeyine balistik füze saldırısı! Ölü ve yaralılar var...Suriye'nin kuzeyindeki Cerablus ve Bab ilçelerinde iki ayrı noktaya düzenlenen balistik füze saldırısında ilk belirlemelere göre 1 sivil öldü, 18 sivil yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet