Geri Dön

Vekil meclise gaz bombası attı

Muhalefet milletvekili Albin Kurti'nin Kosova meclisine gaz bombası atması sonrası gözaltına alınmasının ardından ortalık fena karıştı. Priştine'de muhalifler polisle çatıştı.Eylemde çok sayıda araç ateşe verildi, iş yerleri zarar gördü.

Vekil meclise gaz bombası attı

Yaşanan çatışmalarda 18 Vetvendosye Hareketi üyesi ile 7 polis yaralandı; 31 kişi gözaltına alındı. Eylemde çok sayıda araç ateşe verildi, iş yerleri zarar gördü.

Kurti'nin serberst bırakılmasını isteyenler polisle çatıştı. Priştine merkezindeki polis karakolu binası girişleri koruma altına alan Kosova polisini taş yağmuruna tutan göstericiler, polis kordonunu yarmak istedi. Bu sırada Vetvedosye ile polis çatıştı. Polis, göstericileri dağıtmak için göz yaşartıcı bomba ve biber gazı kullandı. Göstericiler daha sonra şehir merkezine doğru yöneldi. Göstericiler yollara çöp konteynerleri döktü ve ateşe verdi. Bunun yanı sıra Vetvendosye sempatizanları Haşim Taçi'nin başında bulunduğu PDK Merkez binasına saldırdı. PDK merkez binasının dış kapısını söken Vetvendosye sempatizanları binaya taş attı. Vetvendosye sempatizanları araçları da ateşe verdi. Gayri resmi bilgilere göre çatışmada 18 Vetvendosye üyesi ve 7 polis yaralandı.

Üsküp dönüşü polis tarafından gözaltına alınan Vetvendosye Milletvekili Albin Kurti gecenin geç satlerinde serbest bırakıldı.

Kurti, serbest bırakılır bırakılmaz kendisi için başkent sokaklarını birbirine katan sempatizanlarının yanına koştu. Kendisini bekleyen kalabalığa seslenen Kurti, polisin keyfi şekilde hareket ettiğini ve siyasallaştığını söyledi. Kurti, savunma avukatı kabul etmediğini belirterek, "Sorulan sorulara da cevap vermedim" dedi. Muhalefet, Kurti'nin serbest bırakılmasını zafer olarak niteledi

Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 18 Ocak 2021 )Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 151 bin 342 Kovid-19 testi yapıldı, 5 bin 862 kişinin testi pozitif çıktı, 164 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 2 bin 183 oldu, 7 bin 905 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 2 milyon 270 bin 769'a yükseldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet