Geri Dön
DünyaVenezuela'da gözaltına alınan muhalif milletvekili serbest bırakıldı

Venezuela'da gözaltına alınan muhalif milletvekili serbest bırakıldı

Venezuela'da 13 Temmuz'da gözaltına alınan muhalif milletvekili Freddy Guevara'nın serbest bırakıldığı bildirildi.

Venezuela'da gözaltına alınan muhalif milletvekili serbest bırakıldı

Venezuela basınında çıkan habere göre, Venezuela hükümeti ile muhalefet temsilcilerinin müzakere süreci kapsamında 14 Ağustos'ta Meksika'da bir araya gelmesinden 2 gün sonra Guevara, serbest bırakıldı.

Muhalif milletvekilinin bırakılmasıyla ilgili Venezuela makamlarından herhangi bir detay paylaşılmazken Guevara, serbest bırakılmasının ardından yaptığı açıklamada, gelişmelerden habersiz olduğunu söyledi.

Guevara, hakkındaki aşırılıkçı ve paramiliter gruplarla bağlantıları nedeniyle otoyolda güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınmıştı.

İKTİDAR İLE MUHALEFET DİYALOG SÜRECİ BAŞLATTI

Norveç'in ara buluculuğunda Venezuela iktidar partisi ile muhalefet arasında gerçekleşecek müzakere süreci başkent Meksiko'da resmen başlamıştı.

Müzakerenin açılış etkinliğinde Meksika Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrard'ın huzurunda taraflar, uyulması gereken genel şartları belirleyen bir mutabakat zaptı imzalanmıştı.

 

 

Adana'dan ABD'ye uzanan FBI hikayesi!Henüz 20 yaşındayken göçmen olarak ayak bastığı ABD’de polislik hayalini gerçekleştirmeye karar veren Adanalı Erdal Kaya, emekli polis olan babasının izinden gittiği yolda ABD'de Federal Bureau of Investigation (FBI) ajanlığına kadar yükseldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler