Geri Dön

Yunanlı işçiler Bulgaristan kapısını açtı

Yunanistan’da çiftçilerin, "hükümetin sektörlerinde izlediği ücret politikasını" protesto etmek amacıyla düzenlenen protesto eylemleri çerçevesinde kapattıkları Bulgaristan sınır kapısının açılmasını kararlaştırdıkları bildirildi.

Yunan basını, çiftçilerin, Yunanistan Tarım Bakanı Yardımcısı Mihalis Karhimakis ve Ekonomi Bakanı Yardımcısı Marko Bolaris ile bir araya geldiğini ve Serez ilindeki Promahona sınır kapısının ticari araçlara açılmasını kararlaştırdığını duyurdu.

Görüşmeden sonra açıklama yapan Serez Bağımsız Çiftçiler Derneği temsilcisi Yorgo Kasapoğlu, Karhimakis ve Bolaris ile temaslarda tüm taleplerin ele alındığını ve Promahona çiftçilerinin, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşulların zorluğunu anlayışla karşıladığını söyledi.

Kasapoğlu, çiftçilerin taleplerinin yerine getirilmemesi halinde kasım ayında yeniden protesto gösterileri düzenleneceğini sözlerine ekledi.

Çiftçiler, ürünlerine daha yüksek fiyat biçilmesi ve daha fazla tarımsal teşvik talebiyle yaklaşık 4 hafta önce sınır kapılarını ve şehirlerarası yolları kapatma eylemlerine başlamıştı.

Tarım Bakanı Katerina Baçeli ise, çiftçilerin taleplerine karşılık verilemeyeceğini, nitekim ekonomik zorluklarla mücadele edildiğini açıklamıştı.

Metro istasyonundaki intihar görüntüleri ortaya çıktıŞişli Mecidiyeköy Metro İstasyonu'nda Iraklı bir gencin raylara atlayarak intihar etmesine ilişkin güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber