E-Devlet Kapısı

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kamu hizmetlerine kolaylıkla ulaşabilmesini sağlayan e-Devlet kapısı (turkiye.gov.tr) üzerinden normal şartlarda saatlerinizi hatta günlerinizi alabilecek işlemleri birkaç dakika içerisinde tamamlayabiliyorsunuz.Hem vatandaşlar için hem de kurumlar için büyük kolaylık sağlayan e-Devlet içerisinde yüzlerce hizmet yer alıyor. Bu hizmetler arasından en sık kullanılanları sizler için bir araya getirdik. Altta yer alan butonlara tıklayarak ilgili hizmetlerin e-Devlet üzerindeki sayfalarına ulaşabilir ve işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.Tek yapmanız gereken T.C. kimlik numaranız ile birlikte size özel olan e-Devlet şifrenizi istenilen alana girmenizdir. Eğer ilk defa e-Devlet'e giriş yapacaksanız ve şifreniz bulunmuyorsa altta yer alan "e-Devlet şifresi nasıl alınır?" alanındaki yönergeleri takip edebilirsiniz.

Şifre İşlemleri

  • E-Devlet şifresi nasıl alınır?

    İlk defa e-Devlet şifresi alıyorsanız T.C. kimlik kartınız ile birlikte PTT şubelerine başvurarak e-Devlet şifrenizi alabilirsiniz.

  • E-Devlet şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

    Şifrenizi unuttuysanız ve e-Devlet kapısına giriş sağlayamıyorsanız, e-Devlet şifremi unuttum (https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/SifremiUnuttum) sayfasına girerek şifrenizi tekrar sıfırlayabilirsiniz.

  • Kimler e-Devlet şifresi alabilir?

    15 yaşını doldurmuş olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve mavi kart sahibi olanlar e-Devlet şifresi alabilirler.

Hizmetler

E-Devlet İndir(Akıllı telefonlar için)

App StoreGoogle Play

İlgili Haberler