E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) öğrenciler, öğretmenler ve veliler tarafından kullanılabilen birokul yönetim bilgi sistemidir. Öğrenciler okula kayıt oldukları andan itibaren kişisel bilgileri üzerindene-Okul hesabı oluşturulur ve öğretmenler tarafından sürekli sağlanan güncel veri girişleri ile birlikteeğitim öğretim yılındaki gelişmeleri e-Okul üzerinden takip edebilir. Öğrenciler ile birlikte veliler dee-Okul üzerinden öğrencinin eğitim hayatındaki durumunu takip etme imkanına sahip olur.T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanıma açılmış olan e-Okul Veli Bilgi Bilgilendirme Sistemi iletakip edilebilecek hizmetler arasında devamsızlık bilgileri, haftalık ders programları, sınav sonuçları,sözlü notları, sınav tarihleri, diploma notu sorgulama, alınan belgelerin görüntülenmesi (takdir, teşekkür,onur belgesi vb.), nakil işlemleri, öğrencinin okunan kitaplar, yerleştirme ve sınav bilgileri ve okulduyuruları gibi hizmetler yer almaktadır.

Şifre İşlemleri

  • E-Okul şifresi nasıl alınır?

    İlk defa e-Okul şifresi alıyorsanız okul yönetimi ile irtibata geçerek e-Okul giriş şifreniziedinebilirsiniz.

  • E-Okul şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

    e-Okul giriş şifrenizi unuttuysanız, şifrenizi tekrar belirlemek için şifremi unuttum (https://e-okul.meb.gov.tr/sifrehatirlat.aspx) sayfasına girebilir ve yeniden şifre edinebilirsiniz.

Hizmetler

Sınav Notları

Geçmişten bugüne eğitim hayatınızda aldığınız derslerin yazılı, sözlü sınav sonuçları ve proje notlarını not bilgisi sayfasından görebilirsiniz. Aldığınız ders sınav puanları karne formatında 1. ve 2. dönem ayrı olarak gösterilmektedir.

Ders Programı

Bulunduğunuz dönem içerisinde hangi derslerin hangi günlerde işleneceğini, derslere hangi öğretmenlerin gireceğini ve derslerin kesinleşen saatlerini haftalık ders programı sayfasından öğrenebilirsiniz.

Devamsızlık Sorgulama

Özürlü, özürsüz devamsızlık hakkı ve devamsızlıktan sayılmayan günler bilgisi ile birlikte bulunulan eğitim öğretim yılı içerisinde izinli & raporlu olduğunuz günlerin toplamı devamsızlık bilgisi sayfasında kısaltma harfler ile gösterilmektedir.

Sınav Tarihleri

Sınav tarihleri sayfasında yer alan sınav takvimi ile ilgili eğitim öğretim yılı içerisinde aldığınız derslerin sınav tarihlerini öğretmenler tarafından belirlendikten sonra detaylı gün ve saat bilgileri ile birlikte öğrenebilirsiniz.

Yıl Sonu Notları

Bütün derslerin notlarının birleşimi ile ortaya çıkan ve takdir teşekkür belgelerine hak kazanılmasını belirleyen yıllık başarı notları, ilkokul ortaokul dönemlerine ait notlar ile birlikte “yıl sonu notları” sayfasında yer alıyor.

Diploma Puanı

İlkokul ve ortaokul haricinde sadece lise eğitimi hayatında girilen derslerin ortalaması ile hesaplanan ve diğer adı ile OBP (orta öğretim başarı puanı) olarak bilinen diploma puanı, mezuniyet aşamasında olan öğrenciler tarafından e-Okul’un diploma puanı sayfasından öğrenebiliyor.

E-Okul İndir(Akıllı telefonlar için)

App StoreGoogle Play

İlgili Haberler